86-ті роковини Голодомору 1932-1933 рр.

На початку 1930-х років було зафіксовано близько 4 тис. масових бунтів українців проти політики радянського режиму. Зокрема, проти колективізації, терору, пограбування та оподаткування. Такий опір українського народу викликав загрозу єдності та існуванню СРСР. Тому і зрозуміло, чому об’єктом злочину геноциду стала українська нація. Для знищення половини українського народу, радянська влада вибудувала план здачі хліба державі. Повне вилучення зерна, а пізніше ще й інших продуктів та майна, під егідою штрафів за невиконання плану. Більше 22 мільйонів людей було фізично заблоковано в межах території Голодомору. 

Сталінський режим не визнавав катастрофи в Україні, тому і відмовлявся від допомоги закордонних неурядових організацій. Червень 1933 року став верхівкою смертності від голоду. Щодоби мученицькою смертю помирало 28 тисячі осіб. Пам’ять нашого народу неможливо знищити, вона є рушійною силою для подальших суспільних змін.

Членство Спілки Української Молоді в Україні ініціює проведення акції «Сопричастя» на знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Голодомору та терору. Серед низки меморіальних заходів важливо не загубити пам’ять про саму людину, що стала жертвою тієї неоголошеної війни.

Нерідко ми згадуємо про сам факт голоду 1932—1933 років, про його призвідників, але не в стані осягнути жаху, перед яким вiч-на-вiч опинився пересічний українець, з хати якого вимели останню зернину, село якого оточене кільцем вартових, діти якого просять їсти…

Аби зрозуміти — потрібно пережити, або, принаймні, спробувати це зробити. Саме це є одним iз завдань акції «Сопричастя», покликаної вшанувати пам’ять жертв Голодомору шляхом посту, молитви та доброї справи.

 

ПІСТ

Кожен, хто погодився взяти участь в цій акції, бере на себе добровільне зобов’язання посту, без вживання страви, впродовж 33 годин (з 7.00 год. 22 листопада 2019 року до 16.00 год. 23 листопада 2019 року). Це буде своєрідною особистою жертвою кожного з нас на помин душі невинно загиблих від голоду 33 року. Дуже важливо аби ця жертва була усвідомленою, а не механічною. До участі в цьому заході запрошуються виключно особи, які досягли 18-ти річного віку й не мають медичних протипоказань щодо такого добровільного посту.

 

МОЛИТВА

О 16 годині, 23 листопада 2019 р., учасники акції духовно єднаються в спільній молитві за упокій душі невинно вбитих та померлих від голоду.

 

ДОБРА СПРАВА

Впродовж 33 годин участі в акції кожен її учасник може зробити добре діло, метою якого є допомога ближньому, який цього потребує. Кожен може самостійно вибирати, яке добре діло він зробить,чи куди спрямує своє пожертву.

Закликаємо, зекономлені кошти, внаслідок утримання від їжі,  спрямовувати на добру справу.

Зазначимо, що вперше така акція, започаткована СУМівцями Австралії та членами Тернопільської міської організації Спілки Української Молоді в Україні, відбулася у 2003 році. З того часу СУМівці щороку, в листопаді, проводять такий захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

 

 

“Почалася тепла погода і сходять всі посіви… Колгоспи сіють… Люди мруть з голоду…”

Нестор Білоус

 

Христина Ткачук

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *