Активісти закликали іванофранківців відмовитися від «кульочків» (ВІДЕО)

Користі – на кілька годин, а шкоди – на десятиліття. Активісти закликали іванофранківців відмовитися від поліетилену. У середмісті вони влаштували акцію «Ні, кульочкам!». Натомість пропонували торбинки із тканини або паперу. Ініціатива належить місцевому фотографу та захисникові екології Назарові Левицькому. Він і сам перейшов на еко-сумки. Та іншим радить.

Що це таке і чим загрожує довкіллю, – розповідають і екологи. Звичайний поліетиленовий пакет, кажуть, легко можна пошкодити. Втім, повністю позбутися його не так просто.

Хай і повільно, проте суспільство все активніше надає перевагу екологічно чистим товарам, запевняють організатори акції. Мода на натуральне, кажуть, йде від молоді. Старше покоління поки що – більш консервативне.

За бажанням – може бути й особливий. Жіночі примхи втілює в життя дизайнерка Уляна Андрейчук. Її плетені еко-торбинки можуть служити не лише ємністю для перенесення. А й яскравим аксесуаром.

Так в Уляни Андрейчук з’явилася ціла колекція різнокольорових плетених сумок. Вартість такої «авоськи» – трохи більше півтисячі гривень. А служитиме – роками, стверджує авторка бренду. Перевірила особисто.

І екологія не постраждає. Зваживши всі “за” і “проти”, покупці стають у черги за сумками. Та приємними бонусами. У вигляді паперових пакетів, виготовлених із вторсировини. Їх волонтери придбали за спонсорські кошти.

Про матеріальну вигоду від купівлі тканинної сумки варто говорити не в контексті її вартості, відзначають продавці. А з огляду на термін придатності. Тут «кульочки» суттєво програють.

Виручені з акції кошти волонтери мають намір передати на благодійність. У Містечко Милосердя Святого Миколая, що у Крихівцях.

Ірина Головенко, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *