Авто із США під час війни

Із початком повномасштабної агресії рф заблокувала українські порти в Чорному морі. Оскільки це був основний шлях постачання авто із США, багато людей опинилися в непростій ситуації.

За деякими підрахунками одразу після початку війни приблизно 10 тис. машин, замовлених до цього, застрягли в логістичних компаніях. Згодом проблему вдалося вирішити. Питання купівлі актуальне ще й тому, що автомобілі так потрібні в ЗСУ. Чи можна пригнати авто з США в умовах воєнного стану ― дізнаєтеся зі статті.

Чи є законодавчі обмеження

Війна змусила уряд України вжити низку заходів із регулювання різних сфер діяльності громадян та бізнесу. Та жоден із них не стосувався ввезення машин з-за кордону. Навпаки, було ухвалено рішення про звільнення від сплати мита, акцизного податку, ПДВ. На жаль, з 1 липня пільги закінчилися. За цей період багатьом вдалося стати автовласниками та закупити транспорт для армії.

З початком війни також припинили роботу сервіси МВС. Тому зареєструвати придбану машину поки не вдасться. Як постановив Кабмін, поставити імпортовані авто на облік можна буде впродовж 90 днів після закінчення воєнного стану.

Питання вартості та логістики

Наразі спостерігається зниження середньої ціни на аукціонах США. Про це свідчать результати торгів на Copart, IAAI, Manheim. Причиною називають зниження попиту через війну в Україні. Менше купувати дорогих товарів почали в різних країнах у зв’язку з намаганням економити в умовах невизначеності. Тому покупка авто із США зараз ― це вигідно. Є побоювання, що через військову агресію, яка спричинила кризу, ціни незабаром можуть поповзти догори.

Щоб придбати авто, можна взяти кредит у банку, якщо не вистачає власних коштів. Суму до 500 тис. грн видають на загальних підставах оцінювання платоспроможності.

Нюанси логістики

Проте доставка залишається проблемним питанням. Логістичні компанії знайшли спосіб подолати блокування чорноморських портів в Україні. Вантажні кораблі заходять у порти сусідніх країн ― Клайпеду в Литві, Констанцу в Румунії, Поті в Грузії, Гдиню в Польщі, Бремергафен у Німеччині. Звідти машини рухаються в Україну автовозами.

Шлях добре налагоджено, транспорт перебуває в безпеці. Єдине, що йому загрожує ― випадкове влучення ракети, що збилася з курсу. Але така ймовірність дуже низька, про ситуації потрапляння наразі невідомо, скарг щодо порушення зобов’язань чи знищених, пошкоджених машин немає, усі доставлені адресатам.

Варто зауважити, що мандрівка автомобільними дорогами суттєво збільшує вартість послуги. Йдеться також про подовження термінів. На це потрібно зважати всім, хто вирішив скористатися можливістю.

Розмитнення авто, придбаних у США

Хоча нульові ставки на ввезений транспорт скасовані, з’явилися деякі приємні моменти. Денис Шмигаль анонсував можливість розмитнювати авто через Дію. Послідовність кроків виглядає так:

  • Введення VIN-коду транспортного засоба.
  • Очікування, доки система підрахує вартість розмитнення.
  • Внесення додаткової інформації.
  • Реєстрація авто на порталі.

За новим законодавством від оподаткування звільнено електрокари, а до гібридів застосовуються вдвічі менші ставки. Розмитнення автомобілів із великим пробігом буде дешевшим ― тарифи з віком нижчі. Сума платежів також залежить від обсягу, типу двигуна. Сертифікація відтепер добровільна, ввозити дозволяється авто класу Євро-2 і вище. За нові моделі вартістю понад 375 мінімальних зарплат доведеться сплатити податок на розкіш.

Отже, купити авто із США можна навіть в умовах воєнного стану. Процедура не змінилася, хоча дещо дорожчою та довшою є доставка.

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *