«Чужих дітей не буває»: результати 10-місячної роботи Мін’юсту (ВІДЕО)

Від звичайного ігнорування до втечі з країни або зміни прізвища. У Міністерстві юстиції не дивуються жодним спробам безвідповідальних батьків ухилитися від сплати аліментів. Та жодні хитрощі, запевняють у державній виконавчій службі, уже не діють.

За 10 місяців «полювання» на боржників, відколи діє пакет законів «Чужих дітей не буває», виконавча служба завершила понад 44 з половиною тисячі проваджень. На суму – понад мільярд гривень. Лише на Прикарпатті законної уваги від своїх батьків дочекалися майже 16 тисяч дітей.

Нині Управління юстиції активно співпрацює із Нацполіцією. Їй надсилає відомості про аліментників-боржників. Та, зі свого боку, теж наводить позитивну статистику.

Закон діє. Про це свідчать не лише цифри. Мешканка Прикарпаття Марія Томаш упродовж трьох років сама виховує неповнолітню дочку. І на матеріальну допомогу від батька своєї дитини, зізнається, уже й не сподівалася.

А віднедавна більш суворо. На початку осені із прийняттям другого пакету законодавчих ініціатив Мін’юст зменшив «борговий» період. До 4-х місяців.

Ірина Головенко, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *