COVID-19 на роботі: як діяти

Восьмий місяць карантину перетворив щоденні методи захисту в буденні дії. Вимоги щодо дотримання дистанції, носіння маски, гігієни рук стали настільки звичними, що люди вже й не звертають уваги. Щодня можна побачити все більше водіїв з маскою на підборідді, скупчення людей на зупинках чи в магазинах та переповнений транспорт. До цього ми ніби готові, а що робити, коли в офісі колеги починають хворіти на COVID-19?

Станом на ранок 12 жовтня на Прикарпатті виявлено ще 182 хворих на COVID-19 за минулу добу. Від початку пандемії від хвороби померло вже 360 прикарпатців.
В Україні за минулу добу 4 768 нових випадків.
Державна комісія ТЕБ та НС 9 жовтня оновила поділ регіонів за рівнем епідемічної небезпеки, тож Івано-Франківськ перебуває в “помаранчевій” зоні.

Такому рівню епідемічної небезпеки дозволяється:
– діяльність закладів розміщення
– діяльність розважальних закладів
– планові госпіталізації в лікарнях
– обмеження для масових заходів:1 людина на 20 кв.м. та не більше 100 людей.
– Діяльність спортзалів та закладів культури

Чи є профілактика коронавірусу?

Поки що можна тільки підвищити стійкість організму до вірусу. Втім, це не свідчить про те, що людина, яка вживає вітаміни, не заразиться. Лікарі радять вживати:
– вітамін С та вітамін D3
– цинк
– фамотидин

Втім, найкраще попередньо проконсультуватись із сімейним лікарем. Профілактикою також є носіння маски в громадських місцях. Знімаючи маску не можна торкатись її зовнішньої сторони. Не варто нехтувати соціальною дистанцією, а особливо триматись на відстані від людей, в яких присутній кашель чи інші ознаки захворювання.

 

Що робити, якщо в офісі є хворий на COVID-19?

Якщо на роботі хтось захворів на COVID-19, то керівництво має попередити про це епідеміологічну службу. Та своєю чергою визначить тих, хто контактував з хворим, і швидше за все порадить їм самоізолюватись або перейти на дистанційну роботу. Ця служба також вирішує чи варто ізолювати усіх працівників: в невеликому офісі ймовірно всі працівники підуть на самоізоляцію, а у великому офісі доречно ізолювати тільки відділ, поверх чи кабінет (залежно від кількості контактних осіб).
Приміщення необхідно продезінфікувати, зробити вологе прибирання.

Скільки живе вірус?

COVD-19 може жити на поверхнях до 12 годин, залежно від поверхні. Все ж корона вірус на поверхнях може жити довше, аніж грип. Вологе повітря та кімнатна температура пришвидшує смерть вірусу до кількох годин. На банкнотах вірус може жити 2 -3 дні, а на пластику до 6 днів. До речі, на гладких поверхнях вірус може жити набагато довше.

 

Чим відрізняється COVID-19 від грипу?

Клінічні картини захворювання на грип та COVID-19 є дуже схожими. Обидва захворювання можуть протікати як у легкій, так і у важкій формі. Способи поширення теж є однаковими. Все ж вчені наголошують, що грип може поширюватись швидше, аніж COVID-19. Час від зараження до прояву симптомів грипу коротший, аніж при COVID-19.
Грип частіше передається у дитячому колі, а на COVID-19 частіше хворіють дорослі, які заражають дітей, а не навпаки.
Смертність від COVID-19 є вищою, аніж від сезонного грипу. Частота смертей від вірусу COVID-19 становить 3-4%, від грипу – 0,1%.

 

А буде посилення карантину?

Очільник МОЗ максим Степанов вважає, що посилення карантину можливе у випадку збільшення кількості хворих на лікарняних ліжках аж до 60%.
Голова медичного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький рекомендує запровадити карантин “вихідного дня”. Тобто всі члени сім’ї залишаються вдома на вихідні та не відвідують жодні заклади, заходи тощо.
Натомість МОН рекомендує встановити в навчальних закладах канікули. В школах такі осінні канікули мають тривати з 15 по 30 жовтня. ВНЗ рекомендується перейти на дистанційну форму навчання з 15 жовтня по 15 листопада з обов’язковим виселенням студентів з гуртожитків. А от дитячі садки продовжать роботу у звичному режимі.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *