День вишиванки відзначили в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Дрес-код дня – вишиванка. День української вишитої сорочки відзначили в Івано-Франківську. Це – неофіційне й відносно «молоде» свято. Та в народі популярне. Щороку його відзначають у третій четвер травня. Цього дня заведено одягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями чи деінде. Іванофранківці такої нагоди не втратили.

А першим модником, який поєднав вишиванку з буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно комбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменника можна побачити на 20-гривневій купюрі. Між тим, нині національний одяг гармонійно «влився» як у повсякденне, так і в святкове життя українців. А присвятити йому особливий день – ініціатива чернівчанки Лесі Воронюк. Зародилася акція ще у 2006 році. Спершу – серед студентської молоді. А пізніше її підхопили по всій Україні.

Про своє коріння не забуває майстриня та прихильниця народних орнаментів Ірина Качуріна. Власноруч вишила з десяток сорочок. Для дітей та чоловіка. Сама ж не зраджує тим вишиванкам, що передалися їй у спадок. Від тітки та бабусі.

Найдорожча та, що вишита з любов’ю. Свою квітчасту вишиванку івано-франківська журналістка Роксолана Бабій одягає з гордістю. Не лише тому, що українка. Але й через те, що цю сорочку їй «змережила» мама.

Цього року через карантин в Україні відмінили усі масові заходи до Дня вишиванки. Проте прихильники національного стилю в одязі знайшли спосіб, як похизуватися вишитими сорочками. У соцмережах упродовж дня ділилися світлинами. І навіть запустили чимало флешмобів та конкурсів. На найкраще фото у вишиванці. Підтримали таке онлайн-святкування, зокрема, івано-франківські поліцейські.

Ірина Калинчук, Ярослав Лелет. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *