НОВИНИ

Держгеокадастр закликає власників земельних ділянок присвоїти кадастрові номери (ВІДЕО)

Держгеокадастр закликає власників земельних ділянок присвоїти кадастрові номери (ВІДЕО)

Документів про право власності на землю недостатньо, якщо вона не має кадастрового номеру. На цьому наголошує Держгеокадастр. Тут закликають прикарпатців присвоїти своїм землям номери. Це особливо важливо для об’єднаних територіальних громад, відзначають фахівці. Адже їх бюджет в основному залежатиме від сплачених податків за зареєстровану землю і нерухомість. Між тим, нині до Національної кадастрової системи внесено трохи більше третини земель від загальної території області.

Це стосується, в першу чергу, тих громадян, які оформлювали право власності на землю до 2004-го року. У так званих документах «старого взірця» не було поняття кадастрового номеру. Упродовж 9-ти наступних років відповідні цифрові коди уже існували. Проте вносити їх в реєстр почали лише з 2013-го. Відтак, наразі 180 тисяч громадян і організацій області не мають кадастрових номерів на земельні ділянки.

Щоправда, це процедура платна, попереджають у Держгеокадастрі. Ціна за неї може сягати до 5-ти тисяч гривень. Та й термін оформлення відповідних документів займе час. Втім, якщо цього не зробити, у майбутньому власники земельних ділянок можуть зіштовхнутися із юридичними колізіями. Наприклад, при продажі землі чи передання її у спадок. В облдержадміністрації важливість присвоєння землям кадастрових номерів підтверджують. Втім, наполягають, процедуру для фізичних осіб варто спростити.

З цим питанням керівництво області має намір звернутися до Кабміну. А ще пропонує розробити спеціальну бюджетну програму, яка б покривала витрати на виконання вимог Держгеокадастру.

Ірина Головенко, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]