Держпродсподивслужба переймається якістю харчування дітей у навчальних закладах (ВІДЕО)

Молокопродукти без…молока. Овочевий салат із нітритами. Та кишкова паличка у зливах шкільних харчоблоків. Страшний сон батьків чи реальність? Відповідь знають у Держпродспоживслужбі…

Якістю харчування дітей ушколах зацікавилася і перша леді України Олена Зеленська. З її ініціативи наразі проводиться моніторинг пів тисячі шкіл в Україні. В тому числі – 23-х на Прикарпатті.

Та справа не у кількості, а в якості, відзначають в івано-франківській Держпродспоживслужбі. Тут започаткували власну програму «Дітям Прикарпаття – якісне харчування». Фахівці досліджують не так користь, як безпечність їжі у їдальнях навчальних закладів. За час дії програми з ініціативи профільної служби керівництво навчальних закладів неодноразово змінювало постачальників продуктів харчування. Так недопустило в обіг близько пів тонни неякісного масла. Та ще 7 тисяч кілограмів шкідливих овочів.

Дешево і сердито. Така проблема, стверджують спеціалісти, зароджується ще на етапі тендерних закупівель. Аналізуючи договори на поставку харчових продуктів в освітні заклади, вони виявили лише один із вимогою щодо якості. Здебільшого замовники акцентують увагу на доступній ціні.

Паралельно спеціалісти відбирали і досліджували воду у закладах освіти. Та робили змиви з харчоблоків. Аби перевірити їх санітарно-гігієнічний стан.

Та якщо вихід із неякісними продуктами – відмовитися від постачальника. То виправити ситуацію із харчоблоками можна лише шляхом ремонтів, стверджують у Держпродспоживслужбі. Результати своїх досліджень фахівці презентували в Уряді. І таки змогли «достукатися». Наприкінці минулого року із держбюджету виділили 400 мільйонів гривень на ремонт харчоблоків. 15 з них отримала Івано-Франківська область.

Ірина Калинчук, Ярослав Лелет. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *