Фестиваль “Відкривай Україну” зібрав в Івано-Франківську школярів із 3-х областей України (ВІДЕО)

3D-виміри, роботи, екологічна косметика та велосипед, що генерує електроенергію. Усе це – «видумки» не науковців, а звичайних школярів. Власні «стартапи» вони презентували на освітньому проекті «Відкривай Україну». На півфінал конкурсу у «серце» Прикарпаття приїхали учні 7-11 класів. Із Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей.

Про дозвілля подбали, зокрема, учні Делятинського ліцею, що на Надвірнянщині. Вони започаткували молодіжний клуб «Простір». Першу і єдину наразі розважальну платформу у своєму селищі.

Нецікаво вивчати хімію… було колись. Молоді місцеві розробники пропонують взяти в руки мобільні телефони. І вчитися по-сучасному.

Спершу – розробка програми. Далі – пошук партнерів та інвесторів. І насамкінець – реалізація ідеї. Усі ці етапи успішно пройшла й молода хустівська команда «Смарт нащадки». Вони вирішили подбати про довкілля. Почали, як і годиться, із себе. Сортували побутове сміття у школі та вдома. А з часом залучили до цього впливових людей свого міста.

Півфінал проекту паралельно пройшов у інших містах України. Загалом, до другого етапу конкурсу дійшли близько 2 тисяч школярів. Восени стануть відомі імена фіналістів проекту. На них чекає освітня подорож за кордон. Зокрема, у Польщу і Угорщину.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *