НОВИНИ

Фотовиставку, присвячену митрополиту УГКЦ Володимиру Стернюку, відкрили у Католицькій гімназії (ВІДЕО)

Фотовиставку, присвячену митрополиту УГКЦ Володимиру Стернюку, відкрили у Католицькій гімназії (ВІДЕО)

Сильний той душею, хто вірить. В Івано-Франківську презентували виставку репродукцій світлин митрополита Греко-Католицької Церкви Володимира Стернюка. Під час радянської доби богослужіння він здійснював у підпіллі. Анастасія Сеньків, старшокласниця Католицької гімназії, каже, пошук світлин був непростим. Позаяк відомостей про митрополита не достатньо. Адже цю видатну постать раніше майже не досліджували. Заповнити таку інформаційну прогалину дівчину спонукали дві дати – 30-ліття легалізації УГКЦ та 112-та річниця від народження митрополита Стернюка.

Репродукцій світлин не так багато – всього дванадцять. І зрозуміло, чому. Після 50-х років УГКЦ і згадки про неї взагалі були заборонені. Тому будь-яке фотосвідчення про існування підпільної структури могло б стати доказом антирадянської діяльності. Проте Володимир Стернюк наполегливо боровся за церковні права, не боячись репресій.

Львівський єпископ Стернюк мав чимало послідовників в Івано-Франківську, які повертали із забуття Греко-Католицьку церкву Це – священники – брати Сімкайли, Софрон Дмитерко та багато інших церковних діячів. На світанку української незалежності вони проводили велелюдні богослужіння. І доклали чимало зусиль задля повернення у власність УГКЦ Катедрального Собору в Івано-Франківську.

Михайло Березень, Михайло Тімаков, Новини на Вежі

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]