Головний міський фінансист Вікторія Сусаніна розповіла про свою роботу на посаді заступника мера Івано-Франківська (ВІДЕО)

Головний фінансист Івано-Франківська. А віднедавна – ще й заступниця міського голови Руслана Марцінківа. Вікторія Сусаніна розповіла про перший місяць – у новому кріслі. Уже третій рік поспіль вона обіймає посаду начальника фінуправління. А від початку травня рішенням сесії міськради стала правою рукою очільника міста.

Останні два роки фінансове управління активно працює над врегулюванням оплати праці для іванофранківців, розповідає Сусаніна. Працівники комунальних сфер, каже, нині отримують зарплату, вищу мінімального рівня. А от «Водоекотехпром» і «Електроавтотранс» навіть лідирують за цим показником. Попри це, наголошує віце-мер, залишається й чимало матеріально «обділених» галузей. Зокрема, це стосується освіти та медицини.

Через це фахові медики нині шукають для себе гідну оплату праці закордоном. Натомість в Івано-Франківську – відчутний брак медсестер і лікарів. Усе це міська влада усвідомлює. Однак, аби врегулювати ситуацію, фінансових можливостей наразі немає.

Бюджет Івано-Франківська найбільше наповнюється за рахунок податку на нерухомість, каже Вікторія Сусаніна. Торік ця сума склала 20 мільйонів гривень. А от найдорожча і найбільш затратна галузь для міста – капітальне будівництво.

Що стосується субсидій, то з початку року держава заборгувала Івано-Франківську 170 мільйонів гривень.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *