Громадські активісти провели зі школярами «Антикорупційну мафію» (ВІДЕО)

Коли проти корупції виступає… «мафія». Так в ігровій формі із серйозною суспільною проблемою знайомилися школярі. В рамках проекту «Свідомий вибір молоді». Його реалізують активісти «Громадської ініціативи Галичини». У 2-х містах України – Івано-Франківську та Дрогобичі. Нині молодь із Львівщини навідалася на Прикарпаття. Аби спільно з місцевими старшокласниками зіграти в «Антикорупційну мафію».

Воркшопи зі старшокласниками та студентами – один із напрямків роботи громадської організації. Їм передували антикорупційні уроки в івано-франківських та дрогобицьких навчальних закладах. Проте, як свідчить практика, звичайні лекції менш результативні, аніж тренінги, відзначають ініціатори проекту.

Попри невеликий життєвий досвід, школярі й самі активно наводять приклади корупції, з якими стикалися.

Як із цим боротися – школярі охоче розмірковують. Вважають, Україна могла б запозичити практику інших країн. Навіть тих, які за неї бідніші.

Реальний приклад антикорупційної політики – ЦНАПи, відзначають представники держустанови. Запевняють, зі створенням таких Центрів процедура надання адмінпослуг значно спростилася. І виключила можливості отримання неправомірної вигоди службовими особами.

Антикорупційні воркшопи представники проекту будували на основі дослідження ставлення молоді до корупції. Його провело незалежне агентство USAID. Соціологічні результати засвідчили високий рівень толерантності серед неповнолітніх до цієї проблеми. Та разом з тим – нерозуміння меж між нормою і злочином в окремих проявах корупції.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *