Історія “Щедрика”. Мелодія, яка об’єднує світ. Микола Леонтович (ВІДЕО)

А ви знаєте, яка саме мелодія об’єднує такі голлівудські фільми як «Сам удома”, «Міцний горішок 2″, “Сімейка Адамсів” та “Гаррі Потер”? Це мелодія української щедрівки, найпопулярніша мелодія в Голлівуді. А починається вона так: «Щедрик, щедрик щедрівочка, прилетіла лааастівочка…»

Тепер “Щедрик” впізнають на всіх континентах світу. Проста, але магічна мелодія відомого українського композитора Миколи Леонтовича, основний мотив якої складений всього лише чотирьох звуків. А слова походять ще з дохристиянської доби, коли новий рік розпочинався весною з поверненням додому ластівок. Бо чого ж тоді у різдвяній пісні прилетіла ластівочка?

У цій програмі наша команда оповість лиш правдиві і перевірені факти про створення славнозвісної щедрівки. А також про фатальне пророцтво Миколі Леонтовичу. Чи могло все бути інакше…?

Про це у мистецькій, авторській програмі Уляни Маляр спільно з “Time4 Production” – “АRT ПерсонА”

Сценарій створено на основі праць знаних українських музикознавців та дослідників творчості Миколи Леонтовича – Юрія Масютина (Я. Юрмас), Пилипа Козицького, Лариси Семенко, Роксолани Гавалюк та Олесі Шуткевич.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *