Івано-Франківськ відвідав Міністр юстиції Павло Петренко (ВІДЕО)

Права, обов’язки та гарантії соціального захисту. Тепер усе це зібрано у «Пам’ятці ветеранам російсько-української війни». Її розробила громадська організація «Юридична сотня». Спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики, Державної служби у справах ветеранів війни, Міністерством оборони та Генштабом ЗСУ. В Івано-Франківську посібник презентував сам Міністр юстиції Павло Петренко. Посадовець зазначив, такі «Пам’ятки…» повинні дійти до кожної сім’ї учасників бойових дій.

У 2016-му Служба у справах ветеранів спільно з «Юридичною сотнею» видала перші декілька екземплярів примірника. Втім, для близько 7-ми з половиною тисяч учасників бойових дій, які нині є на Івано-Франківщині, цього виявилося вкрай мало. Розповсюдженню збірника прав і обов’язків посприяло Головне територіальне управління юстиції. Його представники розробили відповідну програму і подали її на розгляд Облради. Так вдалося роздобути кошти на тиражування «Пам’яток…».

Нині близько третини усіх звернень, що надходять у систему безоплатної правової допомоги, стосується захисту прав військовослужбовців, відзначають у Мін’юсті. Це – свідчення, зокрема, несумлінного виконання обов’язків органами державної влади, переконаний Павло Петренко.

Просто, чітко і без зайвої «води». Цінність та зручність такого посібника – беззаперечна, відзначають учасники та ветерани української війни. Та, зізнаються, на жаль, прописані права і гарантії соціального захисту часто залишаються лише на папері.

Першими із посібником ознайомилися івано-франківські військовослужбовці. Втім, у Мін’юсті наголосили, «Пам’ятка…» потрапить до кожного учасника АТО і ООС в Україні.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *