НОВИНИ

Івано-франківці масово долучилися до Йорданського купання (ВІДЕО)

Івано-франківці масово долучилися до Йорданського купання  (ВІДЕО)

Водохреще – третє найбільше й завершальне свято новорічно-різдвяного циклу. Цей святочний ритуал пов’язують із хрещенням на ріці Йордані Ісуса Христа. Традиційно у цей день Чин Великого Йорданського освячення води відбувся і в Івано-Франківську. На Бистриці Надвірнянській.

Здавна вважалося, купання на Йордана оберігає від хвороб цілий рік. За звичаєм, віряни пірнають у вирізану у формі хреста ополонку. Та цьогоріч погода не “потішила” прикарпатців ні снігом, ні кригою.

Та все ж у святковий день холодної води боятися не варто, вважають пірнальники. Адже вона – цілюща. Чимало з них щороку приходять сюди, аби пройти ритуал йорданського хрещення.

Зігрітися гарячим чаєм іванофранківці могли у спеціально облаштованих пунктах обігріву. А на березі річки за безпекою пірнальників стежили водолази та рятувальники. Вони застерігають, занурюватися в ополонку можна лише тим, хто не має проблем зі здоров’ям. Не рекомендують пірнати у крижану воду людям із запальними процесами та травмами.

Між тим, на Водохреща для іванофранківців облаштували три локації для масових купань. На берегах Бистриці Надвірнянської, Солотвинської. Та на міському озері.

Роксолана Бабій, Геннадій Томнюк, Новини на “Вежі”

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]