Іванофранківці створили “Ланцюг єднання” (ВІДЕО)

Ось це – кадри майже 30-літньої давнини. Тоді такий «живий ланцюг» об’єднав Львів та Київ. Це була одна із наймасштабніших у світовій історії патріотичних акцій, що «сплела» у рукостисканні близько 3-х мільйонів людей. Так українці відзначили День Соборності і започаткували традицію святкування Злуки.

А це – уже наш час. 100-ліття від дня проголошення Акту Злуки між УНР та ЗУНР. У 10-кілометровий «Ланцюг єдності» стали жителі Івано-Франківська. Люди різного віку, професій та соціального статусу взялися за руки. Уздовж майже десятка міських вулиць. З національною символікою та патріотичними транспарантами.

За руку із дружиною та онукою – івано-франківський поет Ярослав Ткачівський. Каже, пропустити такий момент не міг. Адже, упевнений, він увійде в історію – хай навіть лише локальну.

Як ніхто, ціну єдності знає мати загиблого на Сході України бійця Наталія Прошак. Цього місяця виповнюється рівно чотири роки, як її син Андрій загинув під Дебальцевим. Тому такі єднальні акції, зізнається жінка, додають їй упевненості: усе, що сталося – не дарма.

Перші учасники почали формувати колону ще за чверть години до старту акції. Поки чекали решту – заколядували на часі.

Патріотична акція тривала всього 15 хвилин. Під завершення іванофранківці спільно виконали національний гімн України. І знову розійшлися – зі світлими надіями на краще майбутнє.

Ірина Головенко, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *