Іванофранківців запрошують на загальноміську Хресну Дорогу (ВІДЕО)

У кожного – свій хрест. Втім, у 5-ту неділю Великого Посту священнослужителі запрошують іванофранківців нести його спільно. На загальноміській Хресній Дорозі. Її проводять традиційно. Ось уже 22 роки поспіль. І з кожним разом молитовна хода збирає все більше учасників, відзначають ініціатори. Цього року очікують до 30 тисяч людей.

Головний намір молитовної ходи останніми роками незмінний – прохання до Господа за мир в Україні. Однак, прийдешню Хресну Дорогу Всеукраїнська Рада Церков присвятила також Року Родини. У зв’язку з цим внесли певні зміни у її сценарій.

Упродовж останніх 2-х десятиліть іванофранківці проходять 14 стацій під одним і тим же хрестом. Його створили спеціально для Івано-Франківської Архиєпархії. З нагоди двотисячоліття християнства.

Насамперед – молитва. Під час масової Хресної Дороги парафіян просять бути зосередженими і милосердними. Дотримуватися порядку. І при потребі – подати руку допомоги старшим людям і дітям.

Митрополича Хресна Дорога відбудеться цієї неділі. О 14-й годині. Свою молитовну ходу віряни розпочнуть біля храму Царя Христа, що в мікрорайоні Майзлі. А завершать – в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового. Перші три стації хрест нестимуть священики, семінаристи та сестри-монахині. Далі – викладачі місцевих вишів і вчителі шкіл. Після них символ розп’яття переймуть учні старших класів і студенти. За ними – молодіжні церковні спільноти, пластуни, лицарі Колумба. На 8-й стації хрест передадуть військовослужбовцям та членам їх сімей. А також – волонтерам та капеланам. З їхніх рук – у руки правоохоронців та «надзвичайників». Заверальні стації із хрестом пройдуть чиновники, політики та медики.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *