Іванофранківцям пропонують «оживити історію міста» (ВІДЕО)

Зазирнути у минуле. За допомогою чорно-білої світлини і смартфону. Група івано-франківських програмістів та маркетологів створила спільний соціальний проект – «Оживи історію Івано-Франківська». Його ідея полягає у доповненій реальності. Технології, яка дозволяє побачити те, чого не видно на перший погляд.

Унікальні кадри старого Станиславова для проекту надав місцевий краєзнавець та журналіст Тарас Зень. Довгий час він оцифровував старовинне відео у Державному архіві. І в останні роки активно його розповсюджував у телепроектах. У такому сучасному форматі, каже, чорно-біла історія ще не поставала. Переконаний, інтерактив користуватиметься популярністю. Особливо, серед юнацтва Івано-Франківська.

«Стартаперам» вдалося «оживити» майже чверть сотні івано-франківських локацій. Серед них – міські вулиці, заклади громадського харчування, культури та відпочинку. Здебільшого – у центральній частині міста.

Іванофранківці із такими «вікнами у минуле» наразі лише знайомляться.

Єгор із мамою уже завантажили на свої смартфони необхідну програму. Тепер готові поринати в історію міста. Розробники запевняють, зробити це неважко. Головне – мати одну з останніх моделей ґаджета. І з’єднання з Інтернетом.

Автори проекту запевняють, ця технологія має значно ширші можливості. Їх розкриватимуть у своїх наступних ідеях. Уже – комерційних.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *