Кам’яниця Карла Вайнґартена із середини

Кам’яниця Карла Вайнґартена була збудована ще в 1912 році. Знаходиться вона на розі сучасних вулиць Чорновола та Гординського. Ця пам’ятка архітектури цікава тим, що розміщена вона на двох вулицях з рівноцінними фасадами. 

Вигляд з вулиці Чорновола

Ця 4 поверхова кам’яниця споруджена єврейським підприємцем, доктором права та адвокатом Карлом Вайнґартеном. Зараз в будинку знаходяться житлові квартири, де здебільшого проживають або люди старшого віку, або й зовсім оселі пустують. А на першому поверсі розміщені комерційні приміщення, як це було задумано ще 110 років тому. Карл Вайнґартен будував кам’яницю не тільки для себе. Із самого початку він зайняв одну розкішну квартиру, а інші здавав в оренду. Перший поверх він віддав під крамниці. 

Вигляд з вул. Гординського

Та коли з приходом до Станиславова радянської влади кам’яницю було націоналізовано, Карл Вайнґартен вистрибнув із вікна цього ж будинку і так закінчив життя самогубством. 

Вхід у кам’яницю з боку вул. Гординського (Гординського, 17). Колись тут були ворота. Декілька років тому їх забрали, а натомість встановили зовсім непримітні та прості двері.

Жителі кам’яниці розповіли, що підлога на першому поверсі оздоблена начебто портретом коханки Карла Вайнґартена

В коридорі замість вікон на 2 та 3 поверхах знаходяться двері за якими внутрішній двір. Здебільшого такі ходи колись робили для прислуги.

Внутрішній дворик кам’яниці

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *