“Карітас” спільно зі Службою у справах дітей організували свято для найменших іванофранківців (ВІДЕО)

Знати власні права. І вміти їх відстояти. Цього юні іванофранківці вчилися разом із дорослими. На святі «Маю право», присвяченому Міжнародному дню захисту дітей. Його для найменших містян організували благодійний фонд «Карітас». Спільно зі Службою у справах дітей. У середмісті розгорнули ціле дитяче містечко. Із фотозонами, танцями та пізнавальними ігровими заняттями.

Дітям – їхньою ж мовою. Майстер-класи, тренінги та інші розваги. Із глибоким підтекстом. Так працюють, зокрема, вчителі-логопеди.

Усі ці вправи логопеди використовують у корекційній роботі зі своїми учнями. І рекомендують батькам застосовувати їх вдома. У формі гри з дитиною. А тим часом із юними учасниками свята пізнавальну гру розпочали поліцейські.

А у юних «панянок» – свої дівочі справи. За кольоровими намистинами вони ладні і увесь день просидіти. Аби лиш було із чим покрасуватися перед подругами.

Мрії дітей розділяють і дорослі. Кажуть, усе, що роблять – заради нащадків, їхніх посмішок і щасливого майбутнього.

Щасливі діти поки живі батьки. Втім, є ті, кому прийшлося рано подорослішати. Про позбавлених батьківського піклування іванофранківців нагадують у Службі у справах дітей. Кажуть, їхня подальша доля невідома. Адже після остаточного втілення реформ інтернатів і дитбудинків в Україні не буде.

Нині в івано-франківських інтернатах – близько двох десятків сиріт. Від новонароджених, яких покинули ще у пологовому, до підлітків. У профільній Службі відзначають, якщо на усиновлення молодших навіть існують черги, то діти старшого віку часто досягають повноліття без батьківського плеча.

Ірина Головенко, Сергій Щочкін, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *