НОВИНИ

«Карітас» запрошує іванофранківців присвятити час добрим справам (ВІДЕО)

«Карітас» запрошує іванофранківців присвятити час добрим справам (ВІДЕО)

Щодня таких як пані Анна сюди приходить до півсотні людей. Одиноких, малозабезпечених, хворих чи бездомних. Та з якою історією і звідки б вони не прийшли, тут їх завжди раді бачити. Добрим словом зустрінуть і смачно нагодують. І так уже понад 25 років. Саме стільки в Івано-Франківську діє Благодійна їдальня «Карітасу». Зрештою, з неї й починалася історія самого фонду, каже отець Роман Дармограй.

Адже стараються тут, як для своїх. Незамінна господиня на цій кухні – Романа Заровецька. Кухар-технолог 5-го розряду.

На це ніхто не ображається. Пані Романі – можна і підвищити голос, кажуть постійні відвідувачі їдальні. Адже її аргумент – беззаперечний.

Усю роботу пані Романа ділить із помічником Андрієм. Та, іноді, зізнається, чотирьох рук на все не вистачає. Тому раді, коли на допомогу приходять звичайні небайдужі люди. Хай лише зберуть посуд – а вже простіше. А от на тутешню кухню потрапить не кожен.

Щодня приходить сюди й іванофранківчанка Іванна Зінько. Набирає повні ємкості їжі. І повертається додому. Там на неї чекає багатодітна сім’я, в якій їй доводиться бути сильною половиною.

Невдовзі дідусь помер. А брат потрапив у лікарню. Тепер Богдан сам навідується у благодійну їдальню. Після занять в університеті.

Цю функцію частково взяли на себе волонтери. Та навіть така звичайна справа – нагодувати потребуючих – насправді дається непросто, зізнаються благодійники. Часто упевненості у наступному дні немає.

У період Великого посту «Карітас» щорічно оголошує «Годину доброї праці». Запрошує небайдужих присвятити час благодійності. Продукти, гроші чи працьовиті руки – усе, кажуть, стане у нагоді. Та додасть упевненості потребуючим, що завтра двері у Благодійну їдальну знову будуть відчинені.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]