Кіоски розміром з долоню: Моделізм Сергія Міщенка (ФОТО)

Моделізм — це творче конструювання моделей повітряного, сухопутного, водного транспорту, масштабних фігур та макетів архітектурних споруд, з метою колекціонування або демонстрації. Така деталізована робота вимагає багато часу, уваги та терпіння. Авжеж, не кожен зможе виготовляти аналоги конструкцій з минулого в зменшеному вигляді. Таким фанатом своєї справи є Сергій Міщенко, роботи якого можна побачити не тільки на виставках. Його кіоски, дачні прибудови, ліхтарі та інші мініатюри вражають своєю досконалістю. Повторення кожного, здавалось би незначного елементу, приковує погляд навіть людини, яка і не тямить в моделізмі. Для сайту vezha.org автор охоче поділився історією свого захоплення, тож насолоджуйтесь цим мистецтвом.  

Сергій: «Це моделі або мініатюри, а якщо є композиція з сюжетом – діорами. Насамперед, конструкції кіосків, дачних прибудов, самостроїв та інших будівель незрозумілого застосування. Мені здається, фотографія не дала б змоги передати все так, як я хотів, щоб люди це все побачили. Серед перших моїх робіт був кіоск “батискаф”. Не знаю, яка офіційна назва, але його вигляд вказує на те, що саме так він мав би називатись. Найбільше він мене захопив своєю брутальною формою, тому з нього вирішив і почати». 

 

«Ще не зустрічав людину, яка б повторювала саме конструкцію кіосків. Йдеться про ту техніку та мету, яку я переслідую. Проте, моделісти будуючи діорами можуть використовувати подібні пристройки, будки, гаражі для сюжету. Тобто це не є чимось тим, що придумав тільки я. Це все на вулиці і кожен має до нього доступ. Але визнаю, що захоплений конкретно цією тематикою, напевне, тільки я».

Батискаф

 

«Попередній навик і базові знання в моделюванні у мене були, тому я вже мав уявлення, як це все робити. На сьогоднішній день є готових чотири роботи і ще одна маленька, яку можна сприймати як трейлер до повноцінної великої роботи в майбутньому. Всі ці мініатюри представленні на виставці у Івано-Франківську».

Діорама з ларьком в терраріумі за принципом закритої екостистеми.

 

«Моделізм – це тривалий процес, в якому не допускається поспіх. Напевне, як і в будь-якій ювелірній роботі, виконання займає близько двох місяців. Якщо модель непроста, то її виготовлення триває ще більше часу. Деякі моделісти сидять роками над певними роботами, і це вартує того».

 

«Технологія досить непроста. Наприклад, для кіоска я роблю фото з усіх можливих ракурсів, з усіма деталями потрібними і не потрібними. Далі знімаю розміри (якщо є така можливість), щоб правильно змасштабувати в майбутньому. Розбиваю майбутній експонат на складові: каркас, обшивка, вікна тощо. Наступним етапом, в залежності від вибраного матеріалу для роботи (пластик, метал), є поступове складання деталей, як і в будь-якій моделі. Далі вже розмальовка, деталювання, зістарення – нічого надзвичайного. Все як в стендовому моделізмі».


 

Всі експонати представлені на виставці “Гра в імітацію”, яка триває до 15 грудня в галереї сучасного мистецтва “Детектор”, що в Промприлад. Реновація за адресою: вул. Сахарова, 23, 3 поверх. Виставку реалізовано за підтримки ґрантової програми Urban Space 100. Кураторка виставки Лілія Гоголь.

Христина Ткачук

Фото: facebook сторінка @imtgame

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *