Кухар Євген Клопотенко шукав в Івано-Франківську ідеальний рецепт приготування борщу (ВІДЕО)

Експерименти – на бік, коли мова іде про справжній український борщ. Відомий кулінарний експерт Євген Клопотенко відправився у мандри Україною. У пошуках ідеального рецепту приготування найпопулярнішої української страви. Аби зареєструвати його у списку Всесвітньої культурної спадщини людства ЮНЕСКО. У такій кулінарній експедиції Клопотенко відвідав уже 12 міст. Одним з останніх на мапі куховара став Івано-Франківськ. У прикарпатське місто Євген навідався з особливими очікуваннями.

Помічником і радником Євгена на кухні став продюсер гурту «Фамілія Перкалаба» Олег Гнатів. Відомий під вседо «Мох». Він запевняє, знає толк у приготуванні борщу. Цій страві навіть присвятив цілу поему. Ідеального смаку, зізнається, досягнув далеко не з першого разу. Насамкінець зупинився на двадцять одному інгредієнті. Навіщо стільки – пояснює.

Буряк, капуста, картопля, квасоля, м’ясо – початок приготування традиційний. Та до звичного рецепту Олег пропонує додати відразу декілька тих самих секретних інгредієнтів.

Серед особливостей приготування – три «засмажки» та довге відварення ребер. А ще – аджика. Максимальний набір того, що є у холодильнику. Головне, додає «Мох», щоб продукти між собою не «ворогували». Рецепт – авторський. Втім традиційного принципу Олег дотримується.

Погоджується з музикантом і Євген Клопотенко. При цьому, зізнається, із такої кількості інгредієнтів борщ ще не готував.

Майже дві години кулінари клопоталися на кухні. І нарешті винесли в зал цілий казан запашного варива. А тут – уже й черга охочих його скуштувати.

Загалом кухарі наварили 10 літрів борщу. Вистачило для всіх. І кожен, хто спробував, нахвалював. Проте на рецепті від «Моха» Євген Клопотенко не зупинився. Продовжив свою подорож Україною. Адже його місія має національне значення.

І додає: хоче, щоб говорячи про борщ, в усьому світі говорили про Україну.

Ірина Калинчук, Ярослав Лелет. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *