Майже три десятиліття тому в Івано-Франківську створили першу телестудію (ВІДЕО)

Вони причетні до формування місцевого інформаційного телепростору. Кілька молодих газетярів та аматорів відеозйомки 29 років тому стали авторами першої телепрограми «Галицькі вісті».

А все почалося з ініціативи невеликої групи ентузіастів створити в Івано-Франківську телестудію. Її назвали «Захід» з означенням «народна». На початку 90-х років повсюди відчувалося справжнє народовладдя. Це був бурхливий період національно-духовного та культурного відродження.

Ярослав Гуменюк – тодішній журналіст газети «Галичина». Виконував усю оргроботу щодо повноцінного функціонування народної телестудії. Окрім зйомок оперативних репортажів, займався ще й пошуком фінансів, кваліфікованих кадрів та якісних технологічних засобів для телевиробництва.

Камери телестудії «Захід» фіксували практично усі міські події. Це – народні віча, негативний вплив тодішньої економічної кризи на місцеву економіку і соціально-побутовий стан іванофранківців. А от фінальну крапку в існуванні студії «Захід», по суті, поклав резонансний відеоматеріал про «Проспект демократів».

Творчі зусилля телевізійників «Заходу» не були даремними. Оперативне висвітлення місцевих теленовин, їх стилістика, гострота і манера подачі незабаром були продовжені колегами із новостворених телестудій.

Михайло Березень, Ярослав Лелет, Новини на Вежі.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *