МОЗ має намір фінансувати реабілітацію пацієнтів після COVID (ВІДЕО)

Цей стан після перенесення коронавірусного захворювання уже має офіційну назву – «постковідний синдром». Фахівці кажуть, він може тривати понад 12 тижнів. Хвороба найчастіше наслідкова для дихальної, серцево-судинної чи нервової системи.

Івано-франківська громадська діячка Марія Козакевич, крім фізичного впливу коронавірусу, відчула ще й психологічний. Спершу, розповідає, захворіла дочка Анна. Незадовго симптоми недуги появилися і в Марії.

Взяти себе в руки навіть після подолання недуги часто – завдання не з легких, каже головний позаштатний спеціаліст МОЗ Сергій Дубров. Адже збій дає нервова система.

Медикаментозного лікування «постковідного стану» поки що у світі не винайшли. Рекомендації фахівців зводяться до відновної терапії, фізичної реабілітації. Зрештою, збалансованого харчування та нормального сну. Однак, пацієнтам із чіткими скаргами цього недостатньо. Нині фахівці фіксують до 70 відсотків різних посткоронавірусних ускладнень. А це – від трьох до шести місяців додаткової реабілітації.

Реабілітацію громадян, які перенесли COVID, впроваджуватимуть окремим пакетом у Програму медичних гарантій. Також міністерство працює над тим, аби і санаторії системи МОЗ могли надавати відповідну допомогу.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *