Національна Спілка журналістів проти проекту Закону про медіа (ВІДЕО)

Прозорих і зрозумілих правил для всіх «гравців» інфопростору. Цього вимагають українські журналісти. Їх занепокоїв законопроект про медіа, який народні депутати зареєстрували наприкінці минулого року. Зокрема, вимога щодо надання Національній раді з питань телебачення і радіомовлення документів про власників видання та фінансових звітів. Це, на думку медійників, виглядає як посилення контролю з боку держави. В той же час наділяє надзвичайно широкими повноваженнями Нацраду, перетворюючи її в потужний державний регулятор. Дискусії щодо цього законопроекту нині відбуваються у різних містах України. Втім, журналісти досі не досягли розуміння з боку Мінкульту. І вважають його позицію спекуляцією на війні.

Тиск відчувають. А от захисту, відзначають представники НСЖУ, від держави – мізер. Лише за минулий рік журналістська професійна спілка зафіксувала 75 проявів фізичної агресії щодо працівників ЗМІ в Україні. А в часи Євромайдану – 271 такий інцидент. В тому числі – фатальний.

Справа В’ячеслава Веремія – одна з небагатьох, в якій зловмисники понесли відповідальність, наголошує Сергій Томіленко. Проте і це завдяки суспільному резонансу.

Івано-Франківщина в цьому плані – лояльна до журналістів, стверджують правоохоронці. Торік в області не доведено жодного факту перешкоджання журналістській діяльності. Хоча, відзначають, інциденти були.

Ідентифікувати себе як працівник засобів масової інформації – про це повинен пам’ятати кожен журналіст, наголошують поліцейські. Під час виконання професійних обов’язків на масових заходах.

Ідентифікованих чи ні – українська влада продовжує ділити журналістів на «незручних» і «ручних», вважає Сергій Томіленко. Каже, зареєстрований проект – інструмент боротьби з першими. Тими, хто не іде на повідку.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *