Нацисти у Станиславові (1941 р.) (УНІКАЛЬНЕ ВІДЕО)

«Оцифрований Франківськ» програма про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.

Цю кінохроніку вдалося викупити у одному з німецьких архівів. Її запримітив краєзнавець пошуковець Сергій Петрицький, а Франківське мерія допомогла фінансово здійснити купівлю цього, насправді безцінного відео.

Кілька років тому, ми вже презентували кінохроніку датовану 14 серпнем 1941 року.

А сьогодні маємо ще унікальні кадри з цієї ж події. Отож Станиславів вже півтора місяці окупований угорськими нациськими військами. Час передавати владу німцям. На подію приїздить губернатор дистрикту «Галичина» Карл фон Ляш. Будівлі оформлені свастиками. В кадри потрапляє стометрівка, вулиця Вітовського, Курбаса, сквер Міцкевича та фасад театру (нинішня філармонія). Відбувається урочиста дефіляда німецької та української поліції. Після звірств більшовиків, нову, ще не відому владу вітають місцеві чиновники, духовенство та прості жителі. Але через кілька місяців, більшість з них добряче розчаруються.

Цікаво, що в цьому ж німецькому архіві, зберігається ще один унікальний трьохвилинний сюжет нашого міста за часів нацистскої окупації. Якщо ж, би хтось захотів стати меценатом викупу такої кінохроніки для історії міста просто зв’яжіться з нами.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *