Необдумані покупки, або під дією чого ми купуємо непотрібні речі

Йдеш по хліб, а повертаєшся з повним пакетом продуктів. Нібито й нічого, але половина з них – необдумані покупки. Траплялось? Щодня на нашу свідомість діють різні ефекти, прийоми, хитрощі маркетологів, і ми неодмінно піддаємось цьому. Так, в нашому домі з’являється все більше непотрібних речей, які згодом поповнять сміттєзвалища. Щоб цього не було, потрібно знати, що на нас впливає.

Ефект Дідро

Одного разу філософ Дені Дідро придбав собі дорогий халат, який дуже виділявся серед іншого одягу. І в захопленні від цієї покупки, Дідро почав змінювати всі свої старі речі на більш сучасні.
Такий ефект зустрічається надто часто, а особливо у жінок. Придбавши якусь нову річ, одразу хочеться оновити й інші. Наприклад, нові туфлі обов’язково наведуть сумніви на привабливість сукні, або ж нове крісло у кімнаті дасть зрозуміти, що ремонт дещо застарілий. Тому такий процес може бути вічним, адже речі можна оновлювати хоч щодня.

 

Привабливі дев’ятки

Кожен помітив, що дуже часто зустрічаються цінники з не круглою сумою. Так, частіше можна побачити 999грн, аніж 1000грн. Такий прийом використовують більшість магазинів, бо психологічно легше сприймати 900 грн, аніж 1000. Можливо, ми це розуміємо, але все одно піддаємось впливу. Ще однією поширеною причиною непередбачуваних покупок є акції. Нам пропонують дві речі, якщо придбаємо одну акційну, або -50% на весь асортимент. І як пройти повз такі пропозиції? В цю мить людині здається, що саме цей акційний товар дуже необхідний в її домі. Так з’являється ще одна непотрібна річ.

 

Наслідування

Людина купує те, що носить більшість ровесників, ніби це модно. Така річ може зовсім не підходити під стиль, вподобання, бажання, але прагнення не відставати від новинок – перевершить все. Тому і не дивно, що на вулиці більшість людей одягнені в однаковому стилі, і це називається модою.

 

Передбачуваність

Через людську передбачуваність, більшість магазинів та супермаркетів мають непоганий збут товарів. Більш привабливі товари розміщують на рівні очей, переважно справа. Так, людина купує те, що вигідно продавцям, а не їй. Іноді супермаркети практикують зміну відділів. Це для того, щоб покупці, які звикли приходити за певними продуктами, бачили ще й інші, а отже купляли їх. Також вагомий вплив на клієнта має музика у приміщенні. Повільна, заспокійлива пісня затримає вас на певний час біля прилавків.

 

Речі на майбутнє

“Придбаю, може стане у пригоді”. Такі слова часто чують продавці від своїх клієнтів. Останні, завжди вірять у краще, і для цього купують непотрібні речі. Так, ніколи не завадять туфлі для побачення мрії. Можливо, у вас немає другої половинки і ви вже давно не буваєте на таких подіях, але туфлі неодмінно згодяться (на вашу думку). Таким людям необхідно просто зловити себе на думці і почати роботу над собою, а не сподіватись на диво.

 

Дешеві речі

Щоб хоч трішки економити, ми купуємо дешеві аналоги. На жаль, це тільки ілюзія, яка приведе до ще більших витрат. Дорогий холодильник прослужить набагато довше, аніж його дешевий аналог. На ремонт меншовартісних покупок піде ще більше коштів, аніж на придбання якісної продукції.

 

Переконливість

Консультант завжди допоможе при виборі необхідної продукції, або не допоможе. Так, він легко переконає в недосконалості товару, який ви хотіли придбати, а натомість запропонує інший. Така “допомога” приходить до тих клієнтів, які сумніваються у своєму виборі. Тому дуже легко переконати в тому, що саме та річ є тим, про що мріє клієнт. І в результаті у вас в руках зовсім інша покупка, а може і не одна.

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *