Поблизу івано-франківської Ратуші зупинився… тролейбус (ВІДЕО)

Площа Ринок в Івано-Франківську. Зранку тут припаркувався новенький білоруський тролейбус. І відразу зібрав навколо себе зацікавлених містян. Привернув увагу не лише його модернізований дизайн. Здивування людей – в іншому. Як «рогач» опинився поблизу Ратуші? Адже сюди не веде контактна тролейбусна лінія. В «Електроавтотрансі» пояснюють, усе завдяки акумулятору, якого вистачає щонайменше на кілометр руху. Без підключення транспорту до електромережі.

Цей універсальний тролейбус залишиться в Івано-Франківську, запевняють в «Електроавтотрансі». Більше того, до кінця року таких у комунальному автопарку має бути 29. Закупити їх міській владі вдалося завдяки двом лотам. Один із них – кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку. А також – грантові кошти від Фонду чистих технологій. По суті, 7 одиниць електротранспорту місто отримало у подарунок.

Востаннє новий тролейбус в Івано-Франківську придбали 10 років тому. Після того тролейбусне депо оновлювали вживаними транспортними засобами. Розуміючи, наскільки затратними є такі покупки, міська влада підійшла до них завбачливо. Замовила кузов із нержавіючої сталі. Адже основна проблема будь-якої техніки – це корозія, відзначають комунальники. Між тим, постачальник із замовленням справився. Дрібні недоліки пообіцяв оперативно виправити.

Водій Микола Самборський – 25 років за кермом тролейбуса. Щоправда, досі їздив на старих «рогачах», які, стверджує, уже давно своє відслужили. Переваги нової машини, каже, суттєві. І значно полегшують непросту роботу водія.

Подивитися на нову техніку прийшли і працівниці тролейбусного депо. Хоч технічний бік питання – не їхній профіль, комфорт і дизайн у тролейбусі – оцінили.

А поки тролейбус – на “тест-драйві”, у мерії вже задуються, які маршрути він зможе заповнити. Спершу, запевняють, «реабілітують» найбільш проблемні.

Ірина Головенко, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *