Про роль місцевого самоврядування в процесі децентралізації дискутували в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Реформа децентралізації фінішує в 2020-му році. Останнім акордом має стати прийняття відповідних змін до Конституції України. У грудні минулого року Президент України подав у Верховну Раду відповідний законопроект. Проте до Парламенту надійшов ще один, уже оновлений документ. У ньому, як вважають голови громад, звужено статус органів місцевого самоврядування і не враховано їхню думку. У разі ухвалення цих змін повноваження та ресурси місцевого самоврядування можна легко централізувати і знівелювати усі досягення децентралізації.

Немає фінансових гарантій, не розподілено обов”язки повноважень, не врегульовано статус міст. Голів громад новий законопроект дещо насторожує. Тому вони попросили прикарпатських нардепів роз”яснити ситуацію.

Долучилися до дискусії і науковці. Вихід із ситуації вбачають у деталізації змін до законодавста. Наразі суттєвих порушень у ході реформи децентралізації немає. Жорсткий контроль за місцевим самоврядуванням “зверху” трактують як елемент протидії корупції.

Якщо Верховна Рада не проголосує за зміни до Конституції України, до розгляду даного питання депутати зможуть повернутися не швидше, аніж за рік.

Оксана Семко, Геннадій Томнюк, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *