Пропускний пункт із Румунією можуть облаштувати на Прикарпатті (ВІДЕО)

1 мільярд гривень. Така ціна питання облаштування пропускного пункту між українським селом Шибене та румунським Поеніле-де-Суб-Мунте. Депутати Івано-Франкіської облради звернулися до Президента України, Кабінету міністрів та прикарпатських депутатів Верховної Ради із проханням посприяти у реалізації даного проекту. Кажуть, більша частина коштів буде спрямована на будівництво дороги до пропускного пункту.

Не лише політичне значення матиме спорудження даного пропускного пункту, кажуть в облраді. Облаштований перехід дозволить родинам із різних боків кордону відновити втрачені зв’язки. А це про збереження ідентичності українців.

Тема пропускного пункту не нова для Прикарпаття. Повсякчас про це говорять зі зміною влади в державі, зауважив депутат Ігор Дебенко. Каже, було б добре, якби із держбюджету виділили хоч би кошти на співфінансування проекту.

Верховинський район має майже 50 кілометрів державного кордону з Румунією. Гуцули сподіваються, з відкриттям пропускного пункту збільшиться і туристичний потенціал регіону. Наразі планується спорудження пішохідного переходу. З часом йтиметься про траспортне сполучення із повітом Марамуреш. Нині Івано-Франківщина – єдина прикордонна область в Україні, яка не має пропускного пункту із сусідньою державою.

Оксана Семко, Світозар Савчук, Новини на “Вежі”.

————————————————————————–
Офіційна сторінка Facebook:


Сайт Телерадіокомпанії “ВЕЖА”:

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *