Прикарпатська майстриня розповіла про користь медових свічок із бджолиного воску

Вони є свідками інтимних розмов, щирих молитов, прикрашають інтер’єр, дарують приємний аромат, заспокоюють, а буває й позитивно впливають на здоров’я. Саме такими функціями володіють натуральні свічки. Їх все частіше використовують, але більшість так і не здогадується про всі їхні корисні властивості. Найпопулярнішими серед натуральних свічок є медові із натурального воску. 

Про переваги медових свічок над парфумерними годі й говорити. Такі свічки не тільки додають затишку в оселю, а й володіють заспокійливим ефектом. Якщо говорити про користь для здоров’я, то тут теж є переваги. Здавалось би, як свічка може впливати на стан людини і її здоров’я? Під час горіння, в повітря виділяється понад 50 різних речовин та ефірних з’єднань, які ми вдихаємо. При вдиханні ці речовини осідають в легенях і приносять користь для дихальної системи. Тож не дивно, що останнім часом медові свічки стали такими популярними у використанні. Їх частіше приносять в храм на свято Стрітення, оздоблюють ними домашній інтер’єр або просто запалюють в оселі для приємного аромату.

Майстриня Ілона виготовляє медові свічки з бджолиного воску без жодних штучних компонентів. Вся її сім’я знається на бджільництві, тож і справа з виготовлення свічок здалась для Ілони хорошою ідеєю.

Ілона: Моє захоплення свічками почалось від тоді, коли я побачила вдома натуральну вощину. В нас є своя пасіка, тож сім’я знається на бджільництві. Брат використовує в цій справі вощину. Я знала, що з вощини можна виготовляти свічки, тому вирішила спробувати. Чому б і ні? Це цікавий процес, хоч і результат не завжди досконалий. Пригадую, що перша моя свічка була саме такою. Загалом все вийшло, але форма була нерівною. Втім, це ж перший раз. Мене це не зупинило і я взялась знову створювати свічки. Не можу сказати, що це просто робота, насамперед  творчість. Наприклад, наступні свої свічки я вирішила оздоблювати сухоцвітами. Я проживаю за межами міста, тож можу просто на подвір’ї зірвати квіти, висушити їх і додати до свічки. Найчастіше використовую лаванду, бо вона додає ще й аромату.

В бджолиному воску міститься безліч корисних речовин. Наприклад, прополіс є хорошим антисептиком. Він теж виділяється при згоранні медової свічки й дезінфікує повітря. Тому в час коронавірусного карантину використання цих свічок є ще однією можливістю захистити свій організм. До речі, свічки з натурального воску вже давно використовуються в народній медицині. Втім, тільки зараз вони увійшли в широке коло використання. В народі ці свічки використовують для усунення головного болю і при безсонні.

Історичні згадки кажуть, що перші свічки почали виготовляти ще в Стародавньому Єгипті. Тоді основними компонентами були жири тварин та масляних риб. В рідкий жир опускався гніт і такою була перша свічка.
Віск бджіл для свічок почали використовувати задля яскравого горіння та приємного запаху. Все ж це було не дешеве задоволення. Бджолиний віск не так легко було дістати, тож ним користувались тільки аристократи. Задля того, щоб свічки були доступними для всіх, в 1850 році винайшли парафін. Все ж свічки з бджолиного воску залишились кращим, безпечним та кориснішим варіантом.

Ілона: Починаючи займатись медовими свічками, я ще не думала їх продавати чи робити якийсь бізнес з цього. Перші свічки я дарувала друзям. Ще полюбляю запалювати їх під час вечірньої молитви.

Ілона зізнається, що її свічки наділені не тільки властивостями бджолиного воску, а й хорошою енергетикою. При створенні, дівчина завжди думає про щось хороше і слухає Біблію. Саме така енергетика передається майбутньому власнику медової свічки.

Ілона: Я вважаю себе щасливою людиною і це відчуття хочу дарувати й іншим. Для мене подарувати комусь свічку – це передати вогник і запалити його в серці. До речі, я додаю свічки тільки найкраще. Під час їх виготовлення я завжди слухаю Біблію онлайн. В думках я завжди думаю про щось хороше, бажаю власнику щастя і здоров’я. Думаю, в цьому і криється “цілюща” сила медових свічок. Вони наповнюють дім медовим ароматом, а це своєю чергою заспокоює, додає натхнення, приносить в дім затишок. Ще в мене є такий секрет, що з кожною свічкою я відправляю лист із віршем з Біблії. Пам’ятаю, коли відправила перший лист, то моя клієнтка аж розплакалась. Їй було дуже приємно. Зазвичай разом із посилками приходять солодощі або візитки відправника. А я вирішила дарувати вірші. Мене це дуже надихає.

Існує декілька способів виготовлення свічки з бджолиного воску. Наприклад, можна це робити за допомогою скручування вощини. Ще можна змочувати гніт у гарячий віск або робити виливок. Найпростіший все ж спосіб скручування. Він вимагає найменше затраченого часу, але важливою тут є увага та зосередженість.

Ілона: Скажу відверто, свічки робляться легко і швидко. Необхідно обрати розмір свічки. Далі я вирізаю потрібну вощину, поміщаю гніт і обережно скручую майбутню свічку. В цій справі головне – акуратність. Все варто робити обережно і слідкувати, щоб свічка була рівна, без тріщин та дефектів. Наступним моїм кроком є оздоблення свічки. Я вже згадувала, що оздоблюю квітами, а ще додаю стрічки чи нитки.

Можна купувати восковий лист. Я знаю перевірених людей і точно знаю, як відрізнити хороший товар від неякісного. Ненатуральний лист легко перевірити. Він відрізняється за запахом та консистенцією. Цим хитрощам мене теж навчив брат. Собівартість таких свічок залежить від розміру. Вони з натурального воску, без додавання штучних матеріалів.

В справі виготовлення мені допомагає моя мама. Це в нас спільне, сімейне заняття.

Не зважаючи на всі позитивні властивості медових свічок, все ж існують протипоказання. Наприклад, наявність алергічної реакції на всі продукти бджолиного походження може призвести й до алергії на ці свічки.
Цілющі властивості медових свічок зберігаються близько 4 років. Надалі компоненти свічки не будуть приносити користь дихальній системі. До речі, свічка з бджолиного воску горить довше від звичайної, тож ще й економічно вигідною.

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *