Прикарпатські чиновники та науковці обговорили «Формування енергетичної свідомості громадян» (ВІДЕО)

Прикарпатські чиновники та науковці за «круглим столом» обговорили «Формування енергетичної свідомості громадян»

Ціна на газ для населення знизиться на понад 30 відсотків. Тобто буде меншою за ринкову. Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив на енергетичній нараді. Постанова запрацює з лютого. Між тим, у Івано-Франківській облдержадміністрації відзначили, це насамперед – досягнення громадян. А точніше – результат протестних акцій щодо зростання тарифів на постачання та розподіл газу. Разом з тим, голова ОДА Андрій Бойчук відзначив, у суспільстві бракує експертної думки щодо паливно-енергетичної галузі в Україні. Відтак, ініціював “круглий стіл”. За участі науковців та фахівців з університету Нафти й Газу.

А залежить воно від багатьох критеріїв, пояснює проректор університету Максим Карпаш. Наприклад, енергетична цінність газу у регіонах різна. А от урядові програми дозволяють створювати резерв природного палива, закуповуючи його в сезони низьких цін. І використовуючи у кризових ситуаціях.

Ректор університету Нафти й Газу Євстахій Крижанівський відзначає, Прикарпаття свого часу було в авангарді видобутку природних ресурсів. Однак після надання ліцензій на розробку свердловин приватним структурам рівень видобування значно знизився. Разом з тим, поступово відійшов на задній план науковий супровід видобувальних робіт. Нині процес закритий для експертного середовища.

Ключ до енергетичної безпеки держави – саме у формуванні свідомості населення щодо ощадного використання природних ресурсів, наголошують учасники “круглого столу”. Адже поки що, відзначають, українська енергетика вважається однією з найбільш неефективних у світі.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *