Реконструкція бою часів Другої світової війни відбулася в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Із життя одного блок-посту … Події 44-го відтворили в Івано-Франківську. До Дня героїв тут відбулася реконструкція бою між підрозділами УПА, Вермахту та НКВС. Така збройна сутичка дійсно мала місце вллітку 44-го року на межі Львівської та Волинської областей. Нині на годину уявним пропускним пунктом на роздоріжжі став Парк відпочинку імені Тараса Шевченка.

Блокпост охороняють польські шовіністи. Вони створюють перешкоди на дорозі не лише повстанцям, а й місцевому населенню. 12 років у реконструкторських боях бере участь Олександр Дума. В Івано-Франківську він представляє Львівське товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”.

Непросто грати негативного героя, каже львів’янин Орест Тупилко. Найчастіше, йому професійному інженеру, випадає грати роль окупанта. Майже завжди “ворог” місцевого населення відчуває на собі неприязнь з боку глядачів.

“Унтер – офіцер СС” Любомир Марків на роль не нарікає. В нинішньому бою на “панцернику” прикривав групу “есесівців”, що рухалася на вантажівці. Реконструктор хизується одностростроєм та зброєю.

З кінця 80-их “воює” в історичних битвах Гарік Степаненко. В Івано-Франківськ приїхав із Хмельницького, у складі “Проскурівського гарнізону”. Тут – в ролі радянського піхотинця. Хоча сама роль не має значення, зізнається реконструктор.

Все, як було насправді. В лавах УПА побували люди різного віку. Наймолодший учасник реконструкції – 9-тикласник Олександр. У мазепинці та з гвинтівкою Мосіна. Своє майбутнє пов’язує з ІТ-технологіями. А от на полі бою – повстанець.

Нелегко велося на війні жінкам. Епізоди із їхнього гіркого життя на реконструкції намагалася пережити львів’янка Андріана. Повернутися назад у минуле змогла заради чоловіка – реконструктора зі стажем.
.
Для реконструкції бою було задіяно чимало зразків військової техніки, яку задіювали на фронті 70 років тому. Здебільшого, це точні копії транспорту. Хоча окремі елементи є автентичними.

Саме на Волині УПА розпочала активний збройний опір окупації. Після переміщення фронту, фрагмент бою якого відтворили в Івано-Франківську, повстанський рух розширився і на Галичину. І тривав до кінця 50-их років минулого століття.

Оксана Семко, Юрій Храбатин, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *