РЕП ЯК СВІТОГЛЯД.
Як сьогодні почувається хіп-хоп сцена на Прикарпатті

Сьогодні реп є одним з найвпливовіших напрямків у музичному світі, зокрема і на землях колишнього Радянського Союзу. В основному тут «правлять бал» виконавці та гурти з Росії або з російським світоглядом та мовою. Молода аудиторія накручує виконавцям десятки мільйонів переглядів кліпів на ютюбі та наповнює собою багатотисячні зали на концертах. Новітнім реперам вже не потрібний доступ до телебачення, перед ними є набагато ширший майданчик – інтернет. Він не цензурований та дає більше свободи.

Щодо Прикарпаття, то регіональна хіп-хоп культура тут також є. Вона в більшості розвивається українською мовою, що тішить. Час від часу відбуваються реп вечірки, батли, діє своя студія звукозапису Union Records, яка співпрацює в основному з хіп-хоп виконавцями.  Проте загалом українська хіп-хоп сцена має ще досить слабкі позиції.

Чому саме так, та як мала б розвиватись вітчизняна хіп-хоп сцена, ми запитали у найбільш помітних реп виконавців Франківщини. Далі пряма мова. 

Гурт «MALAVITA GANG»

м. Івано-Франківськ

 «Майбутнє репу безперечно є! Зараз значно виріс попит на україномовну музику, крім того, західні регіони, як ніхто, можуть реалізувати свій потенціал. Реп давно вийшов у мейнстрім у цілому світі, і пройде декілька років, як в Україні речитатив займе своє місце. Розвиток в репі залежить більше від людини, ніж від міста, в якому вона проживає. Якщо в тебе немає сліпих надій на те, що ти запишеш пару треків і попадеш в топ-чарти, якщо розумієш, що для того, щоб набити руку в тебе піде мінімум декілька років, і якщо ти робиш це тому, що любиш – то обов’язково потрібно в цьому розвиватись. Сама індустрія зараз тільки народжується і, поки що, вона існує тільки в столиці… але нічого не заважає реперам з Станиславова підкорювати Київ, а згодом, і всю Україну. Перед кожним вступом я ввожу в пошуку в YouTube «Travis Scottcrazy. live concerts», і заряджаюсь тією енергією, яка панує на його концертах».

Топ улюблених виконавців: Travis Scott, EMP, Скриптонит.


ДЖОННІ ДИВНИЙ, гурт «Ціна Ритму»

м. Калуш

«Майбутнє репу, звісно, є. Франківський реп є частиною українського (україномовного) репу. А український реп, наразі, дуже перспективний і стрімко набирає оберти. З’являються нові, раніше не відомі, імена. Прикарпатському репу не вистачає кількох нових артистів, які готові розвиватися, а не просто з’являтися і зникати при перших невдачах. Потрібно бути оригінальним в будь-якому напрямку, не забувати експериментувати зі звуком. Якщо гориш до цього – то потрібно розвиватися, а якщо душа не бажає цього, то й не впевнений, що є потреба цим займатися. Ми ж говоримо про музику. Творчість. Мистецтво. Воно робить, в першу чергу, за рахунок великого бажання творити, показати себе, а вже як результат досягти достатку, конвертуючи вкладений час, творчий потенціал та зусилля. Я рідко слухаю реп, бо мало знаходжу, з нового, таке, що зачіпає по-справжньому, а старе вже приїлось, бо заслухано «до дир». Окремо хочу виділити те, що в Івано-франківській області найпотужніша «школа» хіп-хопу, мабуть, в Калуші, а Франківськ – це як серце, центр, де все відбувається. Калуш – це душа, з великою кількістю артистів, атмосферою та історією. Зокрема, фестиваль «Represent», який відбувався вже десять разів в Калуші».

Топ улюблених виконавців: Schoolboy Q, J. Cole, Joey Bada, J.I.D., Boogie.


TWELFZ (Андрій Кашуба)

м. Івано-Франківськ

«На мою думку, зараз нема майбутнього в репі… остання туса була 2 роки назад і не дуже вдала. Можливо, з часом, щось зміниться, але зараз реп пишеться переважно для себе, бо мало кому він цікавий. Щоб вийти на кращий рівень потрібно багато вкладати. В нас, в Україні ведуться тільки на сільський реп, і реп по-приколу, бо таке люди хавають. Дійсно талановитих ніхто не помічає, бо треба вникати і думати… нікому не цікаво за це братися і спонсорувати. А чи розвиватися в цьому – справа кожного особисто».

Топ улюблених виконавців: Schoolboy Q, Night Lovell, Kendrick Lamar, Keith Ape.


САНЧО ПАНАМА

м. Калуш

«Якщо з Франика і Калуша є багато хлопців, які займаються репом і знають для чого вони це роблять, то шанси на майбутнє є і воно дуже близько. Але питання не в тому, чи є майбутнє, а те, яким воно буде… Потрібно визначити мотивацію для себе, щоб розвиватися в цьому мистецтві. Варто розвиватися в тому, що ти любиш, що крутиться в голові, в душі, чого дуже хочеться. Є дві мотивації, щоб робити реп: бажання щось сказати і бажання бути почутим. Ти маєш жити репом, щоб робити реп.»

Топ улюблених виконавців: The Notorious B.I.G., J. Cole, Olexesh.


KREKER, гурт «Ліра»

м. Івано-Франківськ

«Звичайно майбутнє репу є, якщо стабільно працювати і самореалізуватися в цій індустрії. Для швидкого росту потрібно виділити чимало часу на такий стиль музики, як реп. Майбутнє є тільки тоді, якщо не зациклюватися тільки на самих треках (просто записати і залити на музичний ресурс), бо реп – це живе виконання, в першу чергу, тому без організації вечірок в цій субкультурі не обійтися. Для того, щоб хіп-хоп розвивався потрібно об’єднувати людей, збиратися і обмінюватися досвідом з однодумцями. Все вийде тоді, коли ти відданий цій справі і любиш її так, як шишличок літом в лісі із друзями :). Також для розвитку в цій справі потрібно мати команду людей, які будуть робити все, щоб доносити до людей якісну музику. Варто розвиватися лише в тому випадку, якщо це реп – який своїм сенсом пісні, доносить щось для слухача. Насправді, останнім часом слухаю мало репу, адже робота виснажує. За цілий день на студії звукозапису «Nice recording studio» стільки наслухаюсь музики, що прийшовши додому, хочу послухати тільки булькотіння акваріума з рибками. Але інколи заряджаю себе теплим джазом чи блюзом. Не обов’язково репер повинен слухати реп».

Топ улюблених виконавців: Method Man, Redman, Cypress Hill, Snoop Dog, Public Enemy.


Маргарита ПЕТРОВА

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *