Рятувальники нагадали про безпеку під час відпочинку на природі (ВІДЕО)

Аби відпочинок не став нещасним випадком. Прикарпатські рятувальники нагадали правила безпеки під час походу в гори чи купання. Адже статистика, відзначають, невтішна. Лише у поточному місяці на водоймах області загинуло 7-ро прикарпатців. З них – 3-є дітей.

Небезпека чатує і на висоті. Про це попереджають працівники гірських пошуково-рятувальних відділень ДСНС. Вони знають, про що говорять. Від початку року їм прийшлося надати допомогу майже 6-ти десяткам туристів. Відтак, зібравши найпоширеніші помилки прихильників гірського відпочинку, «надзвичайники» провели експрес-інструктаж.
Від спеціального взуття для походів. До допоміжного гірського спорядження.

Не варто забувати про те, наскільки мінлива погода в горах, нагадують рятувальники. Навіть у спекотний день потрібно взяти із собою вітрозахисний і теплий одяг. Якщо немає спеціального, у нагоді стане звичайний дощовик. Що не менш важливо – головний убір.

Додаткове гірське спорядження теж буде доречним. Наприклад, трекінгові палиці, мультиінструменти, ліхтарі, навігаційні прилади, туристичні карти. Чимало з цього переліку туристові може замінити смартфон. Він буде корисним і як джерело інформації.

Запас води, перекус і аптечка – завершують список необхідних для туриста речей. Втім, не менш важливих за попередні. Між тим, відпочинок на природі приховує ще одну небезпеку, попереджають співробітники Служби порятунку. І саме в теплу пору зустріч із нею ймовірніша, ніж будь-коли. Адже погрітися на сонці особливо полюбляють змії. У разі укусу ядовитої постраждалого необхідно якнайшвидше доправити до медзакладу. Якщо це неможливо – надати домедичну допомогу.

А ще краще – заздалегідь застерегтися від можливої агресії ядовитих плазунів. Мова про надійний одяг – взуття та штани. А перед розкладанням намету – варто обстежити місце відпочинку. Змії зазвичай ховаються у стовбурах старих дерев, під камінням чи у високій траві. У будь-якому випадку, першими ніколи не нападають.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *