НОВИНИ

Рятувальники нагадали про безпеку під час відпочинку на природі (ВІДЕО)

Рятувальники нагадали про безпеку під час відпочинку на природі (ВІДЕО)

Аби відпочинок не став нещасним випадком. Прикарпатські рятувальники нагадали правила безпеки під час походу в гори чи купання. Адже статистика, відзначають, невтішна. Лише у поточному місяці на водоймах області загинуло 7-ро прикарпатців. З них – 3-є дітей.

Небезпека чатує і на висоті. Про це попереджають працівники гірських пошуково-рятувальних відділень ДСНС. Вони знають, про що говорять. Від початку року їм прийшлося надати допомогу майже 6-ти десяткам туристів. Відтак, зібравши найпоширеніші помилки прихильників гірського відпочинку, «надзвичайники» провели експрес-інструктаж.
Від спеціального взуття для походів. До допоміжного гірського спорядження.

Не варто забувати про те, наскільки мінлива погода в горах, нагадують рятувальники. Навіть у спекотний день потрібно взяти із собою вітрозахисний і теплий одяг. Якщо немає спеціального, у нагоді стане звичайний дощовик. Що не менш важливо – головний убір.

Додаткове гірське спорядження теж буде доречним. Наприклад, трекінгові палиці, мультиінструменти, ліхтарі, навігаційні прилади, туристичні карти. Чимало з цього переліку туристові може замінити смартфон. Він буде корисним і як джерело інформації.

Запас води, перекус і аптечка – завершують список необхідних для туриста речей. Втім, не менш важливих за попередні. Між тим, відпочинок на природі приховує ще одну небезпеку, попереджають співробітники Служби порятунку. І саме в теплу пору зустріч із нею ймовірніша, ніж будь-коли. Адже погрітися на сонці особливо полюбляють змії. У разі укусу ядовитої постраждалого необхідно якнайшвидше доправити до медзакладу. Якщо це неможливо – надати домедичну допомогу.

А ще краще – заздалегідь застерегтися від можливої агресії ядовитих плазунів. Мова про надійний одяг – взуття та штани. А перед розкладанням намету – варто обстежити місце відпочинку. Змії зазвичай ховаються у стовбурах старих дерев, під камінням чи у високій траві. У будь-якому випадку, першими ніколи не нападають.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]