Що очікувати після 22 травня?

Життя в умовах карантину вже стає звичним для українців. Зовсім нормальним стало дотримуватись дистанції, дезінфікувати руки, бачити вуличні черги, недовіряти натовпу. Здавалось би, ці прості застереження є корисними будь-коли, але чомусь це стало зрозумілим тільки в час пандемії. Що очікувати іванофранківцям після 22 травня? Про чергове пом’якшення карантину читайте далі. 

З 22 травня уряд планує продовження та чергове послаблення карантину. Так званий адаптивний карантин має полегшити життя в тому числі й іванофранківців, які потерпають від низки обмежень.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що планують відновити рух громадського транспорту. Йдеться про міський та приміський наземний транспорт. Якщо містяни мають змогу користуватись транспортом, який почав курсувати з 11 травня в обмеженому режимі, то людям з сільської місцевості доводиться користуватись автостопом, щоб потрапити на роботу. Такий спосіб тягне за собою низку ризиків не тільки для здоров’я, а й для безпеки як водія, так і пасажира.
Запрацюють готелі без роботи ресторанів та басейнів. Втім, зачиненими залишаться хостели, специфіка яких орієнтується на багатомісні номери.

Відновиться служба у храмах за участі парафіянин. Так уряд планує дозволити не більше однієї людини на 10 кв. м споруди. Наразі храми працюють в онлайн-режимі, щоб вберегти прихожан від вірусу.

“Спорт – це здоров’я”, – подумали в уряді і запланували з 22 травня дозволити проведення спортивних змагань з дотриманням певних обмежень.

З 25 травня уряд планує дозволити роботу дитячих садків. Втім, це буде вирішуватись спільно з владою кожного регіону. Якщо епідеміологічна ситуація покращуватиметься, то діти зможуть знову відвідувати ДНЗ.
Відповідно до проєкту рекомендацій головного санітарного лікаря України, який мають затвердити, перед початком зміни дітям та працівникам обов’язково будуть проводити температурний скринінг. Ранкове приймання дитини буде проводитись на території закладу, але не в приміщенні. На період карантину головний санітарний лікар рекомендує відмовитись від використання багаторазових рушників, м’яких іграшок, килимів та проведення масових заходів.

Міністерство охорони здоров’я буде контролювати епідеміологічну ситуацію завдяки критеріям захворюваності та розповсюдженості захворювання на COVID-19.
Перший критерій передбачає співвідношення кількості хворих за останніх 7 днів на 100 тис. населення.
Другий критерій контролює кількість лікарняних місць із хворими на коронавірус. Таких лікарняних ліжок має бути не більше 50% від загальної кількості.
Останнім критерієм є кількість тестувань на коронавірусну інфекцію у регіоні.
За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, співвідношення цих критеріїв з даними регіону, дозволять продовжувати шлях пом’якшення карантину. Такий шлях буде складатись з етапів пом’якшення. Кожен етап – 10 днів моніторингу епідеміологічної ситуації в регіоні.

Неабияк цьогорічних абітурієнтів хвилює питання проведення ЗНО. Планується, що воно відбудеться з 25 червня по 17 липня. Якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, то ЗНО перенесуть на кінець серпня.
Відповідно до рекомендацій, учасникам зовнішнього незалежного оцінювання обов’язково проведуть термометрію. На вході до будівлі та класу повинні розміщуватись антисептики, всі повинні бути в захисних масках та рукавичках. За годину до проведення ЗНО у приміщенні пройде генеральне прибирання із дезінфекцією. Відстань між місцями розсадки учасників тестування повинна бути 1,5 м.

 

Начальниця міського Управління охорони здоров’я Марія Бойко повідомила, що з 22 травня в Івано-Франківську у звичному режимі почнуть працювати поліклініки та стоматологічні кабінети.

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *