Що під Палацом Потоцьких? (ФОТО)

Відколи колишня резиденція засновників міста, польських магнатів Потоцьких стала доступною для загалу, франківці мають змогу прогулятись всіма куточками комплексу. Втім, є місця, де точно не бував пересічний містянин. Насамперед, це – підземелля. 

Якщо зовнішній вигляд споруди зазнавав змін, то підземелля залишились незмінними. Тож ці підвали потребують вивчення, адже можуть містити чимало цікавинок. До речі, в структурі підземель прослідковується декілька періодів.

В минулому – мур із підвалами, а зараз тут реалізують різноманітні мистецькі задуми. Інші підземелля знаходяться у занедбаному стані, тож є небезпечними.

На території Палацу Потоцьких було виявлено “дринажні ходи”. Основне їх призначення досі залишається загадкою, але ймовірно, це був вихід із території Палацу. На жаль, поки не вдалось дослідити куди веде цей шлях. Втім, він міг з’єднуватись із Тринітарським монастирем. Поки це тільки здогадки. Висота підземелля сягала 140 см, тобто людина могла безперешкодно там пересуватись.

Таких ходів на території Палацу Потоцьких має бути декілька, каже керівництво. Втім, щоб їх дослідити, необхідні відповідні ресурси, яких на жаль немає. Просто розкопати – погана ідея, адже з часом вони почнуть руйнуватись. Тож необхідні не тільки ресурси, а й ідея подальної реалізації знайденого.

Існують легенди, що є декілька підземних тунелів, які вели з палацу аж до Галича. Реальнішою версією є та, що ці ходи з’єднували стратегічні об’єкти міста.

Зараз цей підземний хід недоступний.

 

До слова, корпуси Палацу Потоцьких планують об’єднати терасами. Це будуть сучасні функціональні переходи між об’єктами комплексу. Зокрема, там знайдуть місце і для галерей, і для мистецьких майстерень, і для фото-відео студії, і для концертного залу. Один із корпусів отримає назву “Виставково-креативний хаб”.

 

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *