Служба у справах дітей спільно з “Карітасом” організували Крафтові майстерні для дітей (ВІДЕО)

Вони сказали собі «Я можу!». І прийшли у Школу лідерського росту. Аби за період літніх канікул опанувати ази професії до душі. Зайняти школярів цікавою і корисною роботою влітку вирішили у міській Службі у справах дітей. Та запросили охочих долучитися до 5-тижневих різнопланових майстер-класів. Під керівництвом відповідних майстрів.

Крафтові майстерні на себе взяв благодійний фонд «Карітас». Це – кулінарні та столярні майстер-класи. Схожі заняття тут започаткували задовго до проекту. Соцпрацівники організовують змістовне дозвілля для неповнолітніх, що опинилися у складних життєвих обставинах. А також – для людей з особливими потребами. Понад 10 років тому благодійний фонд долучився до міжвідомчої координаційної ради у справах дітей. Відтак, активно співпрацює із профільною Службою.

Для багатьох із них така можливість – унікальна, відзначають соцпрацівники. Адже серед учасників майстер-класів, здебільшого, діти із непростими життєвими історіями.

На кухні нині господарює Олег Матківський – майстер карвінгу. Або ж – різьбяр по овочах і фруктах. Він – той, хто знає, як заохотити дітей їсти корисні, хоч і «нелюбі», продукти.

Зі свіжих плодів Олег створює справжні витвори мистецтва. І нині вчить цього юних кулінарів.

Щоправда, каже майстер, для такого витвору потрібно більше досвіду. Своїм вихованцям доручив простішу справу – бутерброди із художнім оздобленням.

У сусідній – столярній майстерні теж кипить робота. Тут юнаки працюють над створенням фоторамки. Роботи чимало, адже вона – у людський зріст. Керує роботою трудотерапевт Олександр Некраш.

За вправністю рук наставника уважно стежать юнаки. Невдовзі теж беруться за роботу. 14-літній Денис нині сам – у ролі вчителя. Допомагає одноліткам опанувати шуруповерт.

Школа лідерського росту триватиме ще до кінця місяця. Проте, аби завершити свої практичні роботи, учасники мають значно менше часу. Велика фоторамка, над якою трудиться «сильна половина» у столярній майстерні, насправді має особливу місію – врятувати життя дитини.

Благодійна акція триватиме упродовж години. А поки що учасники проекту наполегливо трудяться у майстернях. Аби привабити якомога більше людей. Адже усвідомлюють важливість своєї місії.

Ірина Головенко, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *