ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР

Сортування сміття (Частина 1) (ВІДЕО)

Сортування сміття (Частина 1) (ВІДЕО)

Чи готові іванофранківці до сортування сміття? Коли одні ретельно миють та компастують бутилочки, інші викидають відходи під паркан сусідів, поки ті не бачать. А штрафують якраз сусідів, яких підставили. “Яка різниця ,- виправдовуються на камеру, -адже все сміття і так згребеться на одну машину”

З першого січня вступає в дію закон України про відходи, який зобов’язує кожного громадянина сортувати сміття. Інакше його утилізація не можлива. Чи готові Івано-Франківці змінити свою щоденну рутину і поглянути на непобутові відходи як на джерело прибутку? Чи готова місцева влада виконати вимоги законодавства ? На ці питання ми спробуємо з’ясувати у програмі “Людський фактор”

Сортування сміття для іванофранківців поняття не нове:. чули , знають , намагаються впроваджувати вдома . Хтось на ділі, а хтось на словах.

Перші спроби популяризувати культуру поводження з ТПВ в Івано-Франківську були ще в 2008 році. Тоді навіть розробили спеціальну програму “Чисте місто”,яка передбачала роздільну систему збору відходів на сухі та вологі. Ця програма так і залишилася лише на папері. Єдине, що вдалося тоді реально впровадити, це збір та утилізацію небезпечних речовин окремо від загально сміття. Разом з тим міські чиновники скептично налаштовані до перспектив сортування сміття.

Інша категорія сміття – це відходи які не підлягають сортуванню. Зокрема – чеки, серветки, одноразові паперові стаканчики, пергамент. Найкращий спосіб позбавитися цих речей – просто обмежети їхню кількість у побуті.

Саме відсутність системи подальшої реалізації сміття стримує іванофранківців чемно сортувати відходи. Адже вміст контейнерів як правило потрапляє в одну машину і централізовано вивозяться на полігон. Чиновники обіцяють, вже скоро місто отримає сучасну сортувальну лінію. Щоправда, встановлення такої установки постійно відтерміновується.

В який контейнер потрапить сміття в кінцевому результаті – залежить від кожно з нас. А от чи стане відсортоване ТПВ сировиною для переробки , – залежить від влади.

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]