Спорт чи духовна практика? Що таке йога і як правильно нею займатись

Контролювати своє фізичне та духовне здоров’я за допомогою одних і тих самих вправ. Так, це можливо завдяки йозі. В Індії вважають, що саме ця практика допомагає людині побороти різноманітні недуги та оздоровлює організм. 

Йога – фізичні вправи, які приводять в тонус тіло та душу. На відміну від звичайного фітнесу, йога не вимагає надмірних зусиль, виснаження та випробування власних сил. Це комплекс поз та медитацій, які впливають на фізичну та духовну структуру організму. Хоч зараз йога більше практикується в жіночій спільноті, все ж у минулому нею займались здебільшого чоловіки. До речі, найдавніша письмова робота про мистецтво йоги належить індійському мудрецю Патанджалі.

Вправи йоги впливають на розум та тіло, спрямовують думки та підтримують гармонію. Тож її не варто сприймати як звичайний спорт, а як вправи для душевної рівноваги та підтримки фізичного стану.

Заняття йогою зменшують стрес. Дослідження довели, що йога зменшує психічні розлади та симптоми стресу. Такі заняття слугують хорошою розрядкою для організму та свідомості. Завдяки цим вправам зменшується рівень тривоги та зникають симптоми депресії. Комплексні заняття впливають на покращення рівноваги, зменшують біль у спині та зміцнюють кістки.

Насправді йога не вимагає надто багато часу та зусиль. Тренери радять виконувати стільки вправ, скільки ви можете і ті, які вам під силу. Часто перепоною до початку занять є думка, що йога тільки для гнучких людей. Втім, це хибне переконання. Саме ця практика й розвиває гнучкість. Який сенс вчити букви, якщо ви вже вмієте читати? Йога допоможе розвинути гнучкість і спочатку прості пози будуть переходити у складніші. Тож варто розпочинати із простих асан (поз), щоб підготувати свої м’язи.

Йога не є релігією, тож не варто вдаватись до вивчення індуїзму, щоб розпочати заняття. Так, ідеї йоги іноді переплітаються з філософіями, але релігійні переконання на це не впливають.

Ірина Візлоу вже 4 роки практикує заняття йогою, а 3 з них працює інструктором. Перший урок відвідала завдяки подрузі, яка подарувала їй сертифікат на заняття. Пізніше жінка закінчила курс за методикою Юрія Сулика і стала сертифікованим інструктором. Каже, зацікавленість йогою розпочалась із бажання вплинути на своє здоров’я.

Фото: Irusya With-Love

– З чого новачкам варто розпочинати заняття?

Варто просто стати на килимок і почати практикувати. Потрібно слухати себе і своє тіло, любити себе.

– Як краще: спробувати самостійно чи із тренером?

Звісно ж я рекомендую займатись із тренером. Індивідуально чи в групі – це вже власний вибір кожного. Втім, для правильної та безпечної практики варто починати під наглядом кваліфікованого інструктора. Звичайно, зараз є багато занять в режимі онлайн, але безпечніше для здоров’я все ж під наглядом тренера. Є думка, що потрібно знайти свого вчителя, але для цього потрібно щось робити. Шукайте, практикуйте і тоді обов’язково знайдете.

– Потрібно поєднувати вправи та медитації?

Так, це потрібно для здоров’я. Для мене важливо зберігати в житті баланс – бути здоровою фізично та духовно, а отже бути щасливою. Практика (асани) допомагає фізичному здоров’ю, а медитації впливають на психічне та духовне.

– В йозі важливо слідкувати за власним диханням? Чому?

Це не тільки в йозі, а й в повсякденному житті важливо слідкувати за диханням. Воно допомагає жити тут і зараз, тримати баланс, бути спокійним і гармонійним. Контролюючи дихання, ми контролюємо власне життя, емоції та здоров’я. Ті стани, які ми відчуваємо на килимку, обов’язково варто переносити в щоденну рутину.

– Як регулярні заняття йогою впливають на щоденне життя?

Практикувати необхідно регулярно, постійно. Ми переносимо це в наше повсякденне життя, покращуємо його якість та підвищуємо стресостійкість. Вносимо в наше життя баланс.

– Чи має йога зв’язок з харчуванням людини?

Так, адже змінюємось ми і одночасно наші звички. Часто кажуть, що всі, хто займаються йогою – вегетаріанці. Це особистий вибір кожного.

– Скільки часу повинні займати заняття?

Все залежить від конституції тіла, самопочуття та ще багатьох факторів. Тому тут важливо проконсультуватись із тренером, щоб вдало підібрати час, наповненість занять.

– Які вправи мають розпочати знайомство із йогою?

Ті, які розвивають, після яких ви почуваєтесь краще і відчуваєте бажання продовжувати. Методика адаптивно-цілісної йоги залучає все тіло, але враховуючи індивідуальні особливості кожного.

Фото: Irusya With-Love

– Чим йога корисна для вагітних жінок?

Йога для вагітних дає багато корисного не тільки майбутній мамі, а й дитині. Вона насамперед покращує емоційний та фізичний стан мами й малюка. Регулярна практика дозволяє підготуватись до майбутніх пологів, а також відновитись після народження дитини.

Для занять йогою дуже важливе емоційне налаштування. Ніщо не має відвертати вашу увагу, а атмосфера довкола має вас надихати та заспокоювати. Тож часто під час занять використовують музику, аромасвічки або інші пахощі.

Загалом йога нараховує близько 900 поз, але у широкій практиці використовується близько 100. До кожної асани варто ставитись уважно та виконувати усі вказівки. Кожна поза впливає на той чи інший орган, тож недбале ставлення може зашкодити.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *