Ті, що живуть поруч: чому дедалі частіше домашніми улюбленцями стають незвичні тварини

Коти, собаки, папуги, черепахи та рибки стали звичними домашніми улюбленцями будь-якої сім’ї. Чи не кожна дитина може похизуватись, що має дуже відповідальний обов’язок – доглядати за домашнім другом. Та що там діти, часто дорослі палають бажанням привести в дім бажану тваринку. Якщо до деяких ми вже звикли, то інші викликають в нас одночасне зацікавлення, страх та роздуми про доречність та безпечність таких тварин вдома. А для власників – це той самий друг, що і собака чи кішка. Про оригінальних домашніх улюбленців, догляд за ними та безпечність ми поспілкувались із власниками домашніх павуків, змій, скорпіонів, єнотів та ящірок. 

 

Павло

В моєму домі понад 7 екзотичних тварин“.

Тварин люблю ще з дитинства. Тривалий час я працював у Туреччині й там мав хамелеона, піраній та зелену ігуану. Пізніше через певні події, я залишився в інвалідному візку, тож не зміг привезти своїх тваринок додому. Прибувши в Україну, мені подарували ігуану і вона вже 12 років живе в мене. Все ж це не єдина моя підопічна. Пізніше я придбав змію, а через деякий час – ще дві змії, павуків та скорпіона. Друзі казали, що я вже не зупинюсь, тож вони виявились праві.

В моєму домі ціла стіна належить моїм улюбленцям. Тераріуми облаштовані так, щоб кожній тварині було комфортно. Це моє захоплення, а не робота чи прибуток, тож я дуже уважний до них. Часто сусідські діти приходять подивитись на змій та павуків знаючи, що можна принести якісь ласощі для них чи, наприклад, капусту для ігуани.

Ігуана

Всі мої тварини є цілком безпечними. Звичайно, тарантули можуть вкусити, але їхній укус прирівнюється до бджолиного. Жодної шкоди вони не можуть завдати. Їх навіть дозволяється продавати дітям, бо вони не є агресивними. Мої тарантули вже багато років живуть зі мною, знають мої руки, дозволяють дітям, щоб ті їх торкались і т.д. Єдине, після контакту варто помити руки, бо павук лишає свої ворсинки.

Тарантул

 

Три мої змії теж дуже спокійні та ще жодного разу не проявили якусь агресію. Пітон дуже флегматичний, тож його спокійно можна брати на руки. Він улюблений в моїй сім’ї.

Пітон

Ще можу похизуватись імператорським удавом, який тільки декілька місяців у мене – маленький ще, а також африканською будинковою змією. Це обидва не отруйні види змій, які можна тримати вдома.

Африканська будинкова змія

Були випадки, коли я не міг знайти свою змію вдома. До речі, коли тікає змія, дуже страшно, щоб вона не заповзла в якусь щілину і не загубилась. Свою я знайшов у душовій кабінці, напевне шукала вологість. Таке траплялось в мене двічі, але щоразу я знаходив втікачів.

Мої сусіди та знайомі знають, що до мене безпечно приходити й багато з них перебороли свої страхи до плазунів та павуків.

Не можу сказати, що складно доглядати за екзотичними домашніми тваринами, але необхідно створити їм відповідні умови. Наприклад, для ігуани я замовив спеціальний тераріум в повну висоту кімнати. Там є і дерево, і камінь з підігрівом, і спеціальні лампи. Їсть вона різноманітні овочі, але потрібно ще купувати вітаміни. До речі, довжина моєї ігуани – 140 см.

Для змій головне, щоб була відповідна температура та вологість. Найважче – знайти корм. Я замовляю у друга зі Львова заморожених мишей. Втім, їх вистачає на довго, бо змія їсть раз у 2 тижні, а може й раз в місяць. Мій пітон має можливість заповзти у свою поїлку і зволожитись. Інші дві змії позбавлені цього, тож намагаюсь частіше зволожувати їхні тераріуми.

Скорпіон живе в маленькому тераріумі й харчується так, як і павуки – тарганами, цвіркунами та черв’яками. Їх я годую раз чи два в тиждень.

Я ніколи не рахував скільки коштів витрачаю на своїх домашніх улюбленців. Самі тварини є дорогими, але це не суттєво для любителів екзотики. В є мене знайомі, які теж мають змій чи ігуан. Тож намагаємось підтримувати зв’язок, віддавати якісь лишні корми одні одним.

Колись моя мама мала страх до таких тварин, але згодом полюбила їх. Друзі теж розпрощались зі страхом і приходять, беруть на руки змій та павуків. Ще жодного разу не було такого, що хтось хотів прийти до мене, але боявся моїх “домашніх машканців”. Всі знають, що тварини безпечні, а тераріуми надійні.

Я люблю екзотику до такого рівня, що навіть хотів придбати мінісвинку. Втім, перешкодою стало те, що можуть підсунути в’єтнамську свинку, тому потрібно добре в цьому знатись. Потім хотів придбати їжачка-альбіноса. Ще про лемура думав, але його не варто тримати в домашніх умовах“.


 

Альона

“Наші єноти дуже самостійні”.

У нас вдома живуть 2 єноти. Дівчинка – Сюзана (Сюзі), а хлопчик – Жорік (Жора). Спершу ми приручили Сюзі. Нас завжди приваблювали відео, де розповідають про єнотів, про догляд за ними. Пройшов час і ми вирішили придбати такого домашнього друга.Товариш мого брата їхав закордон і привіз нам Сюзі. Тоді їй було тільки три місяці. Ми зробили усі документи, щеплення, оглянули у ветеринара і радісно прийняли у свою сім’ю. Маленькою Сюзі спала з батьками чи братом, любила гратись у пральній машині. Досі вона дуже полюбляє чистоту  – миється у душі, а всі свої речі носить до миски з водою і там їх чистить. Це тварини, які стають членами сім’ї. Ми сприймали її як дитину, бо вона і була (та й є) дитиною. Спить під покривалом, ніжиться до всіх, полюбляє гратись. Через 6 років у нас поселився ще й Жорік. Жартуємо, що ми купили їй кавалера, тож з’явилась маленька сім’я. Тато з братом змайстрували єнотам свій власний будиночок-клітку.

Найбільше єноти люблять тата і брата, бо ті їх годують. Доглядати за домашніми єнотами не складно. Їдять овочі, фрукти, вівсяну, гречану та пшоняну кашу, а ще курячі голови. Єноти полюбляють печиво та інші ласощі.

Найкраще купувати маленьких єнотів, бо так вони швидше звикнуть до людей. Ми в цьому переконались, бо Жорік через свій вік важко звикав до нашого побуту. Хоча згадую, що до Сюзі він звик дуже швидко. В першу ж ніч спав поряд із нею, тож ми зрозуміли, що єноти подружились.

Наші єноти дуже самостійні. Наприклад, Сюзі полюбляє вийти погуляти в парк. Ми живемо біля парку і вона сама відкриває лапками двері, прогулюється, повертається додому і закриває двері. До речі, ще жодного разу вона не втікала від нас. Найважче – “шлюбний період”, бо тоді Сюзі нікого не підпускає до себе і видає тільки “фур-фур”.

Наша сім’я ще жодного разу не пошкодувала, що в нашому домі поселились єноти. Вони дуже гарні й стають справжніми членами сім’ї”.


 

Наталя

“Коти, собаки, папуги – це постійне прибирання, а павук зовсім не вимагає надмірної уваги”.

 

В мого наймолодшого сина є підопічний – павук Лайк (порода rachypelma vagans). На своє 6-річчя син хотів отримати в подарунок домашнього павука. Звичайно, ми були шоковані від такого бажання, але подруга сім’ї вирішила все ж втілити мрію мого сина. Він завжди цікавився комахами, павуками, але ми ще плекали надію, що переконаємо завести іншу тваринку. Втім, нам це не вдалось. Подруга знайшла Лайка у Києві, тож власники відправили його поштою. Ми ще деякий час вагались чи забирати з пошти, напевне проявлявся страх. Втім, пішли всією сім’єю і забрали нашого Лайка. Страх швидко пропадає, коли починаєш взаємодіяти з павуком, і я розуміла, що змушена доглядати за ним. Син любить павука, але йому потрібно допомагати в догляді. Тож з червня 2020 року в нашому домі є особливий улюбленець – павук.

Ми розуміли, що павуки є різні, тож цікавились всіма особливостями. Ми звертали увагу на те, що павук для дитини, тож має бути безпечний. Павуки породи rachypelma кусають в крайніх випадках, а укус не є небезпечним. За весь період поки Лайк у нас, не було жодного неприємного випадку з ним. Всі члени сім’ї, окрім мене, беруть його на руки, носять, граються.

Був випадок, коли Лайк скинув шкіру і все навколо покрив павутинням. Мені, на перший погляд здалось, що в тераріумі ще один павук. Відверто скажу, спочатку я перелякалась, але пізніше зрозуміла, що дуже цікаво спостерігати за всіма цими процесами.

Ми добряче облаштували його тераріум: зробили нірку, місце для павутиння, посудину для води. А раз в тиждень він харчується тарганами. До речі, деякий час ми купували тарганів, але почали в коробочці розводити. Чоловік зробив отвори в коробці, насипав вологої землі, зверху поклав лотки від яєць і туди постійно ставимо різну їжу. Син настільки зацікавлено спостерігає за всіма процесами, що недаремно ми йдемо йому на зустріч.

Ми випускаємо Лайка на прогулянку в кімнаті. Потрібно слідкувати, щоб павук не впав і не пошкодив лапки.

Павук – це найпростіша в догляді домашня тварина. Це я точно знаю, бо на своєму материнському досвіді вже маю догляд за різноманітними домашніми тваринами. Коти, собаки, папуги – це постійне прибирання, а павук зовсім не вимагає надмірної уваги”.

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *