ТОП-10 найяскравіших сюжетів російського ТБ про Івано-Франківськ

В кожному реченні чи то абсурд, чи саркастичні підтексти, маніпуляції, провокації, чи суцільне зомбування аудиторії. Свідомий глядач може тільки із посмішкою споглядати за серйозною подачею російських представників ЗМІ щодо подій в Україні. Та чи достатньо цієї посмішки для вкладеної лепти в неоднорічну інформаційну війну, яка перебуває у своїй активній фазі вже багато років.
 
Проаналізувавши випуски телевізійних новин російських ЗМІ, а конкретніше – сюжети у яких згадується Івано-Франківськ, окреслили найпопулярніші теми, а для підбірки у сьогоднішній матеріал обрали найяскравіші маніпулятивні випадки. Щодо найпопулярніших тем: в першу чергу варто зазначити, що найбільше сюжетів як про Україну, так і локально про Франківщину, було у час Майдану. Найспекотніші теми – це мітинги, акції, заворухи. Наступними гарячими темами для обговорення росіянами стали: питання Коцаби, активно обговорювався Правий Сектор, ОУН-УПА, СС “Галичина”. 
 
Події, які висвітлювались та висвітлюються у кожному з випадків обираються виключно негативні. Якщо, наприклад, у сюжеті не гнеться недостовірна лінія перебігу подій, тоді просто за тематику обирається проблема, нещасні випадки, кровопролиття, трагедії тощо.
 
Отож, які найяскравіші, абсурдні новинарні сюжети було продемонстовано російському глядачу протягом останніх років про Франківщину – переглядайте в редакційній добірці. 

 


 

1. Телеканал НТВ. 
 
Сюжет про бойкотування франківцями російських товарів, проблеми українців та нещадні утиски росіян. За словами ведучого “НТВ” у Івано-Франківську обов’язково повинна трапитись продовольча криза у зв’язку із забороною продажу російських товарів, мовляв українці не проживуть без них. Коментарі респондентів вирізані із контексту та інтерпритовані у “потрібному” світлі. Мало того, далі в сюжеті зазначається, що українські спортсмени відмовляються виступати за рідну країну через складну ситуацію в середині країни. А підсумком цієї інформаційної лінії слугує те, що всі ланки суспільного життя під загрозою: харчі, видовища та інформація. А єдиний легітимний орган в країні, себто Верховна Рада не в силах допомогти, оскільки на цей орган тривають напади екстримістів Правого сектору.

 

 

2. Пятый канал.
 
Один з найгучніших сюжетів про те, як влада відбирає у дітей новорічні солодощі російського виробництва. Цікавий тим, що справа у психологічному впливі на глядача, шляхом емоційного тиску, мовляв, бідолашні діти сироти залишаються без цукерок тільки через те, що їх було виготовлено у Росії. Гіперболізація посилу створює відповідний тон сюжету, чим впливає на глядацьку свідомість. Наприкінці новини підкреслено те, що коштів на українську продукцію у держави немає, при тому демонструючи кадри вітрин однієї з найбільших фабрик солодощів країни.

 

 

3. Россия 24.
 
Про школярів-бандерівців, котрі “своєрідно”, як йдеться у тексті, відзначають останній дзвоник. Дівчата одягнені у кольори символіки українських націоналістів ОУН-УПА, які також використовують і заборонені у Росії радикали Правого Сектору.
 

 
4. Первый канал.

 

У тексті згадується, що похорон дивізійника та “пособника фашистов” Євгена Куцика відбувається в Івано-Франківську. Насправді, церемонія відбувалась у Львові. До того ж, йдеться про використання забороненої символіки. Проте, на події присутні реконструктори військово-історичних клубів, яким не заборонено одягати форму із символікою відповідних часів.

 

5. Первый канал.

 

 

6. Россия 24.

 

Про захоплення “чергового православного храму”, та ще й наперододні великого свята Трійці. Начебто, обманом туди потрапили представники греко-католицької церкви. Подія відбулась у Коломиї, що на Франківщині.

 

 

7. Россия 24.
 

Про перейменування вулиці поета Олександра Пушкіна, котрий за словами представників франківської влади, займав антиукраїнську позицію. Сюжет побудований, як повідомлення, оскільки для населення цієї країни це видаватиметься образою та подивом.
 

 

8. Пятый канал.

 
Про заборону проросійських партій у Івано-Франківську. Вплив на таке рішення депутатів мав, звісно ж, Правий Сектор.

 

9. Пятый канал.
Про реконструкцію “історичної справедливості” та звинувачення бандерівців у повторному відтворенні війни.

 

 

10. Пятый канал.
 
Про вигадану заборону Діда Мороза і Снігурочки, та підозру з боку українців у тому, що герої новорічної ночі – насправді заслані шпигуни. А в Івано-Франківську цих героїв “відсторонили” від свята ще раніше.
 

 


 
І це тільки мізерна частина тієї інформації, яка виливається на російського глядача, що є безпосереднім впливом на сприйняття та свідомість. До того ж, ми говоримо тільки про Франківщину, тепер уявімо масштаби схожих новин з усієї України, додаємо ще ту кількість сюжетів, яка не потрапляє у всесвітню мережу, і отримуємо неабиякий об’єм контенту для масового, націленого і поступового зомбування населення. 
 
Ця війна ведеться не перший рік і брехнею буде думка про те, що інформаційний військовий настрій з’явився вже у часи Майдану, – це почалось набагато раніше. При пошуках новин зі згадкою про Івано-Франківськ ми дійшли і до 2000-них років, де “по-своєму” говориться про наші землі, людей та події. 

 


 

Тарас ЗЕНЬ
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *