В 2020 році реформа децентралізації вийде на фінішну пряму (ВІДЕО)

Одна із системних реформ в Україні – децентралізація – виходить на завершальний етап. Асоціація міст України наголошує на наступному формуванні нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні громад і районів. Серед ключових завдань -передача повноважень виконавчої влади місцевому самоврядуванню та їх розмежування за принципом субсидіарності. В даному пакеті також створення належної ресурсної бази для ефективно управління ОТГ і впорядкування системи державного контролю за органами місцевого самоврядування. В цьому контексті, на думку експертів АМУ, найбільш загрозливим і компромісу по ньому поки що немає, є питання посади префекта. Предбачається, що цей інститут здійснюватиме нагляд за конституційністю та законністю рішень органів місцевого самоврядування.

Для Асоціації міст України важливо, аби реформа децентралізації, яка в новому році добіжить свого логічного завершення, зберегла уже досягнуті здобутки. Насамперед, у сфері фінансового та організаційного ресурсу місцевого самоврядування. Йдеться про правові норми бюджетного та земельного законодавства. На переконання експертів АМУ, передусім стабільне та зрозуміле законодавство має покласти фінальну крапку у реформі, в основі якої перебуває громада, як основний користувач послуг.

Між тим, нез’ясованим виглядає наступний адміністративно-територіальний устрій. Скажімо, Івано-Франківськ, Коломия і Калуш, очоливши ОТГ, позбудуться статусу міст обласного значення. Відтак АМУ вбачає ризики втрати самостійності потужних тергромад і недотримання пропорційного представництва в органах місцевого самоврядування.

Михайло Березень, Геннадій Томнюк, Новини на Вежі.
,

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *