НОВИНИ

В Івано-Франківській ОДКЛ відкриють Центр для хворих на муковісцидоз

В Івано-Франківській ОДКЛ відкриють Центр для хворих на муковісцидоз

Маленькій Ані – всього 2 роки. Та у своєму віці вона вже зіткнулася із життєвими випробуваннями. Її легені та підшлункова залоза не функціонують сповна. Діагноз маленької – муковісцидоз. Це – рідкісне генетичне захворювання, яким нездужають, здебільшого, діти. Для підтримання життєдіяльності організму їм необхідно постійно приймати ферментні препарати. Та систематично обстежуватися у фахівців.

Та невдовзі хворим на муковісцидоз не доведеться долати сотні кілометрів у пошуках здоров’я, запевняють медики обласної дитячої клінічної лікарні. Тут на базі пульмонологічного відділу мають намір відкрити спеціалізований Центр. В рамках грантової програми прикордонного співробітництва Угорщина-Румунія-Словаччина-Україна. За фінансування Європейського Союзу.

Втім, аби дійти до цього, необхідний час. А це, приблизно, 3 роки, кажуть представники проекту. Він – не з дешевих. Як і, власне, лікування, наголошують фахівці. Дітям до 3-х років держава компенсує його у 100-відсотковому обсязі. Старші пацієнти можуть розраховувати лише на 60 відсотків державної допомоги. Та й це – виключно на закупівлю спеціальних харчових сумішей. Що ж до життєво необхідних медпрепаратів – їх, запевняють медики, критично не вистачає для всіх хворих. Нині в області – 31 дитина і 9 дорослих із діагнозом муковісцидоз. Донедавна, стверджують лікарі, ця недуга вбивала майже всіх уражених ще у ранньому віці.

Таким пацієнтам необхідні спеціальні умови для стаціонарного лікування. Та комплексна допомога фахівців різних медичних напрямків. Усе це передбачено у Центрі для хворих на муковісцидоз. Наразі вони проходять лікування у загальних лікарняних палатах. На зміни очікує, зокрема, маленька Аня з мамою Катериною. На стаціонарі вони пробудуть ще два тижні. Та на цьому їхня боротьба за здоров’я не завершується.

Ірина Головенко, Ярослав Лелет. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]