НОВИНИ

В Івано – Франківську історик Володимиром В’ятровичем розмірковував про національна ідентичність (ВІДЕО)

В Івано - Франківську історик Володимиром В'ятровичем розмірковував про національна ідентичність  (ВІДЕО)

Якщо люди не будуть гордитися своєю країною – вони не будуть працювати на її благо. Національна ідентичність – усвідомлення належності до тієї чи іншої нації. На цьому наголошує відомий історик та народний депутат України Володимир В’ятрович. У своїй лекції -дискусії “Є різниця! Роль національної ідентичності у війні та реформах”.

Історик Володимир В’ятрович акцентує увагу на найяскравіших фрагментах історії України. Від початку 20 століття. Це – боротьба за українську державу із політикою захисту унікальності української культури, мови, традицій. Апелює до перших роки незалежності, коли питання ідентичності стояло після економіки. Упродовж останні роки, стверджує В’ятрович, Інститут національної пам’яті розробляв дієві інструменти для реалізації державної політики щодо відродження національної ідентичності.

Основний меседж лекції – суспільство має бути готовим захищати свої здобутки. В умовах інформаційної війни, коли елементом цього є дискредитація української історії минувшини. Письменик Степан Процюк вважає, українську ідентичність нараз намагаються розмити і зневілювати.

Володимир В’ятрович радить поєднювати свої зусилля з тими, хто розділяє цінності українців. Нагадувати про них тим, хто байдужий. Та спростовувати стереотипи, міфи стосовно української історії та сьогодення.

Роксолана Бабій, Геннадій Томнюк, Новини на «Вежі»

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]