В Івано-Франківську комунальники мають клопіт з борщівником Сосновського (ВІДЕО)

Проблема не нова. Втім, актуальна. Іванофранківці стурбовані стрімким поширенням борщівника Сосновського на околицях міста. Росте він, як правило, на берегах водойм. І може сягати до 3-х метрів заввишки. А при контакті з ним на тілі залишаються опіки. На цьому наголошують користувачі соціальних мереж.

Проконтролювати поширення борщівника комунальники не в змозі. Його насіння розповсюджується з вітром. А на місці зрізаних стебел швидко з’являються молоді. Співробітники Міської аварійно-рятувальної служби щонайменше тричі на тиждень обрізають небезпечні зарослі. Найбільш проблемні зони, кажуть, вулиці Набережна та Надрічна. А також – Німецьке озеро. Проте скільки б зусиль не докладали з року в рік, зізнаються рятувальники, повністю вивести небезпечну рослину не можуть . Період життя борщівника – близько семи років.

І це – ще одна причина, чому повністю позбутися отруйної рослини не вдається, відзначають в аварійно-рятувальній службі. Насіння борщівника із сусідніх населених пунктів вітром розсівається територією міста. Відтак, боротися з ним необхідно комплексно. Що ж до хімічного винищення небезпечного бур’яну, це, кажуть, справа недешева. Відтак, проситимуть у мерії виділити додаткові кошти. Уже з наступного року.

Ірина Калинчук, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *