В Івано-Франківську медики наполягають на профілактиці цукрового діабету (ВІДЕО)

Хвороба, яка не лікується, але з якою можна жити. Про характер та перебіг цієї недуги місцеві медики нагадали у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну. Медики зізнаються, кількість хворих на цукровий діабет в Україні щороку зростає. Та найгірше те, що захворіти може як дорослий, так і дитина.

Надмірне сечовиділення, спрага, різка втрата ваги та втома – це головні симптоми виникнення цукрового діабету. Фахівці розповідають, існує два найпоширеніші його типи: 1-й інсулінозалежний та 2-й пов’язаний із надмірною вагою у людини. Проблемою залишається наявність коштів на відповідні медикаменти для хворих. Нині в місті їх помітно не вистачає, стверджують в управлінні охорони здоров’я. Та до кінця року, прогнозують – ситуація покращиться.

Цукровий діабет може бути як спадковим, так і набутим. Роман Остафійчук вперше дізнався про свій діагноз в юнацькому віці – інсулінозалежний. Розповідає, тоді ще не знав, як буде проходити лікування та його подальше життя. Та за 40 років до недуги зміг призвичаїтися.

А от маленька Тоня у своєму юному віці вже знає, що таке інсулін. Рік назад медики діагностували у неї цукровий діабет 1-го типу. Батьки розповідають, були шоковані новиною та розуміли, що це не вирок. Тому щодня продовжують підтримувати відповідний режим дня донечки.

Аби попередити цукровий діабет, медики радять 1 раз у рік проходити медобстеження.

Віра Ковцун, Ярослав Лелет, Новини на Вежі

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *