В Івано-Франківську підбили підсумки голосування за проекти “Бюджету участі” (ВІДЕО)

Зробити місто кращим. Мета, що об’єднала понад 30 тисяч іванофранківців. Саме стільки містян цього року проголосували за проекти «Бюджету участі». Відтак, зі 130 ідей – 38 отримали поштовх у життя. Найбільше серед них, кажуть засновники програми, ініціатив з облаштування громадських просторів.

Більшість іванофранківців голосували «онлайн». Частина скористалася послугами ЦНАПу. В тому числі – мобільного. Між тим, за 4 роки програма партиципаторного бюджетування помітно «виросла», стверджують її ініціатори. Як у плані кількісно-якісних показників проектів, так і агітації за них.

Таку активність містян у мерії вирішили заохотити. Збільшили бюджет програми до 5-ти мільйонів гривень. Щоправда, обмежили фінансування освітніх проектів. До 40 відсотків. Адже вважають, іншим важко конкурувати з ними. Зважаючи на кількість голосуючих. Таке виокремлення категорій, запевняють, виправдало себе. Наступного року так вчинять і з «Приміськими селами». Аби мешканці 5-ти населених пунктів Івано-Франківської міської ради та ті, що підписали з нею угоду про співпрацю, могли подавати власні проекти, конкуруючи лише між собою. Також керівники програми партиципарного бюджетування мають намір запровадити «Зелений бюджет». З метою озеленення міста.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *