В Івано-Франківську презентували проєкт “Інклюзивна взаємодопомога” (ВІДЕО)

Вони ліплять глиняні глечики, малюють, вишивають і навіть грають на музичних інструментах.

І хоча дається це непросто молоді з інвалідністю, вони гордо демонструють свої таланти на публіці. І щиро радіють похвалі.

«Інклюзивна взаємодопомога» – так називається проєкт, який зібрав близько півтори сотні сімей у творчих майстернях. Понад два роки громадська організація «Об’єднані любов’ю» займається реабілітацією людей з аутичним спектром, синдромом Дауна чи іншими особливостями.

Упродовж двох років інклюзивну групу відвідують Надія Літанюк зі своїм 32-річним сином Юрієм. У нього – Синдром Дауна. У творчих майстернях хлопець відкрив для себе цікаве заняття – набивну вишивку.

А от 16-літнього Євгена заспокоює гра на фортепіано, каже його мама Мирослава Шкіра. І радіє, що попри аутичний синдром, син вчиться відкриватися світові через музику.

Музикотерапевтом для відвідувачів проєкту стала Вікторія Зітинюк.

У неї – понад півтора десятка особливих вихованців. Далеко не всім, каже викладачка, дається музична дисципліна. Проте й мета занять – інша. Розширити кругозір цих дітей. І пробудити у них довіру до світу.

Під час карантину особливо гостро постала проблема фінансового благополуччя сімей, у яких виховуються особливі діти. Тому волонтери вирішили допомогти їм продавати вироби, створені в рамках проєкту. Для цього мають намір відкрити «Інклюзивну крамничку». З іграшками, сувенірами та солодощами. Облаштують її у книгарні народного дому «Просвіта».

Ірина Калинчук, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *